Ciekawostki ze świata roślin

 1. Palce umarlaka - znalezisko pełne grozy

  palce umarlaka

  Spokojna przechadzka między drzewami i krzewami w naszej szkółce nabrała rumieńców, gdy spośród traw i zeszłorocznych liści wyłoniły się ciemne, nieco upiorne kształty. „Palce umarlaka” - czasem mrożące krew w żyłach, a na twarzach innych wywołujące sporą dawkę uśmiechu, zagościły u nas i czują się wyśmienicie.

  Czytaj więcej
 2. Łacińskie nazwy roślin – pomocny słownik

  Łacińskie nazwy roślin – pomocny słownik

  Łacina jest podstawowym językiem w międzynarodowej komunikacji dotyczącej roślin. Spotykana jest w ogrodach botanicznych, arboretach, palmiarniach i szkółkach. Również na naszej stronie można znaleźć łacińskie nazwy roślin, pomagające w odpowiedniej systematyce gatunków i określaniu ich cech charakterystycznych.

  Czytaj więcej
 3. Jemioła pospolita – półpasożyt nie tylko od całowania

  jemioła pospolita

  Pojawia się na drzewach w postaci kulistych form, które szczególnie w zimowym i bezlistnym w lasach okresie, przyciągają swoją intensywną zimozielonością. Znana głównie dzięki obecności w naszych domach podczas świąt Bożego Narodzenia. Z czego jeszcze słynna jest jemioła?

  Czytaj więcej
 4. Czarcie miotły - potworność roślin. Co to czarcia miotła?

  czarcia miotła

  Czarcia miotła jest bardzo interesującym zjawiskiem. Najprościej można przedstawić ją jako skupisko młodych pędów występujące na gałęziach poszczególnych gatunków drzew. Czarcie miotły są krzaczaste, silnie rozgałęzione i zorientowane inaczej niż pędy normalne.

  Czytaj więcej
 5. Czy elfy istnieją? Islandzka flora pełna magii

  krajobraz islandia wrzosy

  O islandzkich elfach zrobiło się głośno w 2014 roku, gdy światowe media obiegła informacja, że budowy autostrady nie będzie, ponieważ teren jej realizacji może być zamieszkały przez elfy. Taki był oficjalny wyrok islandzkiego sądu.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko