Przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych rozpoczęta

Twoje zamówienie wyślemy po 5 października 2021 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).
Pozostałe rośliny wysyłamy na bieżąco w ciągu 1-2 dni od poniedziałku do czwartku.

Ciekawostki ze świata roślin

 1. Czym jest szkółkarstwo?

  szkółka drzew i krzewów konieczko

  Szkółkarstwo, którym zajmujemy się w naszych Szkółkach, jest działem leśnictwa i ogrodnictwa polegającym na rozmnażaniu roślin i ich uprawie w początkowych fazach rozwoju. Wielopokoleniowe doświadczenie produkcyjne obejmujące krzewy i drzewa ozdobne oraz inne rośliny wieloletnie, pozwoliło nam na wytworzenie wyspecjalizowanych metod hodowli i uprawy roślin.

  Czytaj więcej
 2. Iwan Miczurin - mistrz owocowych krzyżówek roślin

  iwan miczurin dzieła wybrane

  Iwan Władimirowicz Miczurin był rosyjskim sadownikiem, który na kartach przyrodniczej historii zapisał się jako hodowca roślin, dzięki któremu powstało wiele nowych odmian drzew i krzewów owocowych. Ich utworzenie niewątpliwie zasługuje dziś na szersze zainteresowanie.

  Czytaj więcej
 3. Lasoterapia. Przyjemny relaks na łonie natury

  lasoterapia
  Lasoterapia, kąpiele leśne, terapia lasem lub po prostu długie wędrówki i relaksacyjne spacery po polskich lasach to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie dla miłośników roślin i szeroko rozumianej przyrody.
  Czytaj więcej
 4. Palce umarlaka - znalezisko pełne grozy

  palce umarlaka

  Spokojna przechadzka między drzewami i krzewami w naszej szkółce nabrała rumieńców, gdy spośród traw i zeszłorocznych liści wyłoniły się ciemne, nieco upiorne kształty. „Palce umarlaka” - czasem mrożące krew w żyłach, a na twarzach innych wywołujące sporą dawkę uśmiechu, zagościły u nas i czują się wyśmienicie.

  Czytaj więcej
 5. Łacińskie nazwy roślin – pomocny słownik

  Łacińskie nazwy roślin – pomocny słownik

  Łacina jest podstawowym językiem w międzynarodowej komunikacji dotyczącej roślin. Spotykana jest w ogrodach botanicznych, arboretach, palmiarniach i szkółkach. Również na naszej stronie można znaleźć łacińskie nazwy roślin, pomagające w odpowiedniej systematyce gatunków i określaniu ich cech charakterystycznych.

  Czytaj więcej
 6. Jemioła pospolita – półpasożyt nie tylko od całowania

  jemioła pospolita

  Pojawia się na drzewach w postaci kulistych form, które szczególnie w zimowym i bezlistnym w lasach okresie, przyciągają swoją intensywną zimozielonością. Znana głównie dzięki obecności w naszych domach podczas świąt Bożego Narodzenia. Z czego jeszcze słynna jest jemioła?

  Czytaj więcej
 7. Czarcie miotły - potworność roślin. Co to czarcia miotła?

  czarcia miotła

  Czarcia miotła jest bardzo interesującym zjawiskiem. Najprościej można przedstawić ją jako skupisko młodych pędów występujące na gałęziach poszczególnych gatunków drzew. Czarcie miotły są krzaczaste, silnie rozgałęzione i zorientowane inaczej niż pędy normalne.

  Czytaj więcej
 8. Czy elfy istnieją? Islandzka flora pełna magii

  krajobraz islandia wrzosy

  O islandzkich elfach zrobiło się głośno w 2014 roku, gdy światowe media obiegła informacja, że budowy autostrady nie będzie, ponieważ teren jej realizacji może być zamieszkały przez elfy. Taki był oficjalny wyrok islandzkiego sądu.

  Czytaj więcej
 9. Słownik terminów stosowanych w szkółkarstwie

  biblioteka, książki i regały

  Zaawansowana terminologia szkółkarska dostępna dla każdego i zaprezentowana w czytelny przystępny sposób. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 10. Żywe skamieliny - Metasekwoja

  metasekwoja chińska white spot
  W 1941 roku po raz pierwszy opisano przedstawicieli rodzaju metasekwoja jako gatunki kopalne, wymarłe (były one opisywane już wcześniej, ale pod innymi, różnymi nazwami). Jeszcze w tym samym roku, w Chinach, odkryto metasekwoję chińską.
  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko