1. Sierpień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w sierpniu?

  sierpień w ogrodzie

  Sierpień w ogrodzie to pełnia lata, która cieszy każdego ogrodnika. Kolorowe kwiaty hortensji, lilaki i budleje zachwycają swoimi kolorami. Prace wykonywane w ogrodzie są jeszcze bardziej przyjemne ze względu na pogodę i czas wakacyjnego odpoczynku pośród przydomowych ogrodów i nie tylko.

  Czytaj więcej
 2. Filmowe Lato w Szkółce

  Filmowe Lato w Szkółce

  W ten słoneczny i bardzo przyjemny dzień zapraszamy do obejrzenia filmu "Lato 2021 w Szkółkach Konieczko". Więcej naszych wideo dotyczących porad i opisujących poszczególne gatunki roślin znajdziecie na naszym kanale YouTube "Szkółki Konieczko". Serdecznie zapraszamy!

  Czytaj więcej
 3. Przedszkolaki w Szkółce

  szkółka konieczko edukacja

  Nic tak nie cieszy szkółkarzy jak radosne i pełne uśmiechu twarze najmłodszych, których fascynacja bogatym światem roślin jest niesamowita. Co roku zapraszamy do siebie okoliczne przedszkola, żeby pokazywać dzieciom jak fajna jest przyroda.

  Czytaj więcej
 4. Sadzenie roślin w Czechach

  szkółki konieczko

  Szkółki Konieczko to również działalność edukacyjna poza granicami naszego kraju. Drzewa i krzewy pochodzące z naszej Szkółki zostały posadzone przed polską szkołą i przedszkolem w czeskiej Suchej Górnej. Piotr Konieczko uczestniczył w tworzeniu nasadzenia razem z pracownikami Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Uniwersytetu Opolskiego, którymi przewodził dr. hab. Grzegorz Kusza.

  Czytaj więcej
 5. Lato 2021

  tawuła japońska
  Pierwsze dni lata są pełne słońca i ciepłych promieni, które we wspaniały sposób uwydatniają detale znajdujących się w Szkółce drzew i krzewów. Intensywne barwy liści i igieł powodują, że chęć oglądania roślin jest z każdym dniem jeszcze większa. Zapraszamy do obejrzenia kilku kadrów z czerwcowej Szkółki.
  Czytaj więcej
 6. Ogród w stylu angielskim - dziki i romantyczny

  ogród w stylu angielskim

  Ogród w stylu angielskim przede wszystkim zrywa barokowe konwenanse, wyrafinowaną symetrię i perfekcyjnie formowane od linijki drzewa i krzewy. Angielski styl ogrodowy traktuje najbliższą przestrzeń człowieka w sposób naturalny i swobodnie podchodzi do sztuki kompozycji ogrodowego, przydomowego krajobrazu. Zobacz jak zaprojektować ogród angielski i jakie dobrać do niego rośliny.

  Czytaj więcej
 7. Lipiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w lipcu?

  lipiec w ogrodzie

  Lipiec w ogrodzie to czas pełen słońca i coraz wyższych temperatur. Atrakcyjne kwiaty i liście wielu drzew i krzewów ozdobnych, umilają czas prac wykonywanych w ogrodzie. Ciepła aura jest doskonałym dodatkiem do prac ogrodniczych i błogiego relaksu pośród zieleni.

  Czytaj więcej
 8. Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu?

  Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu

  Czerwiec w ogrodzie oznacza pełnię lata.. Kwitną różne gatunki kwiatów i krzewów ozdobnych. Czerwiec jest miesiącem rozpoczynającym dla wielu wakacje, których od prac wykonywanych w ogrodzie nie można sobie zrobić. Na szczęście pełne słońce i przyjemne temperatury sprzyjają pracom ogrodniczym.

  Czytaj więcej
 9. Żywotnik Tuja 'Smaragd' do formowania dla każdego

  żywotnik formowany tuja na pniu

  Zastanawiasz się, jak w prosty i łatwy sposób urozmaicić swój ogród, balkon lub taras? Doskonałym rozwiązaniem będzie popularny żywotnik zachodni 'Smaragd' w formie kulistej. Można go samemu bez problemu przycinać i stylizować w ciekawy sposób, tworząc wspaniałe aranżacje będące ozdobą każdego ogrodu. 

  Czytaj więcej
 10. Iwan Miczurin - mistrz owocowych krzyżówek roślin

  iwan miczurin dzieła wybrane

  Iwan Władimirowicz Miczurin był rosyjskim sadownikiem, który na kartach przyrodniczej historii zapisał się jako hodowca roślin, dzięki któremu powstało wiele nowych odmian drzew i krzewów owocowych. Ich utworzenie niewątpliwie zasługuje dziś na szersze zainteresowanie.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko