1. Listopad w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w listopadzie?

  Listopad w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w listopadzie?

  Listopad w ogrodzie jest miesiącem, gdy prace ogrodnicze są o wiele bardziej spokojniejsze i tak naprawdę nie ma ich tak dużo jak w poprzedzających go miesiącach. Wygląd ogrodu i zdobiących go kompozycji roślinnych głównie zależy od tego, jakie gatunki i odmiany posadzono.

  Czytaj więcej
 2. Październik w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w październiku?

  Październik w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w październiku?
  Październik jest miesiącem oznaczającym ostatni dzwonek przed nadchodzącą jesienną pogodą. Po długim okresie wegetacji przyroda powoli zaczyna usypiać. Jesienne chłody powodują coraz bardziej zamierające życie w ogrodach i na działkach.
  Czytaj więcej
 3. Barwny wrzesień w ogrodzie

  wrzos

  Nieubłaganie w krainie roślin zbliża się okres jesienny, podczas którego wyjątkowe egzemplarze poszczególnych gatunków i odmian zmieniają barwę i nabierają nowego wymiaru dekoracyjności. Pierwszy jesienny miesiąc jakim jest wrzesień to doskonały czas na obserwację przyciągających wzrok roślinnych detali. Zapraszamy do krótkiego fotograficznego spaceru po naszej Szkółce.

  Czytaj więcej
 4. Czym jest szkółkarstwo?

  szkółka drzew i krzewów konieczko

  Szkółkarstwo, którym zajmujemy się w naszych Szkółkach, jest działem leśnictwa i ogrodnictwa polegającym na rozmnażaniu roślin i ich uprawie w początkowych fazach rozwoju. Wielopokoleniowe doświadczenie produkcyjne obejmujące krzewy i drzewa ozdobne oraz inne rośliny wieloletnie, pozwoliło nam na wytworzenie wyspecjalizowanych metod hodowli i uprawy roślin.

  Czytaj więcej
 5. Wrzesień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie we wrześniu?

  wrzesień w ogrodzie

  Wrzesień w ogrodzie to czas, w którym lato jest już mniej upalne, a jesień zbliża się wielkimi krokami. Drzewa i krzewy zmieniają swoje barwy. W ogrodzie zaczynają dominować odcienie żółci, brązu i czerwieni, a sezon zbliża się do końca okresu wegetacyjnego. Prace w ogrodzie we wrześniu polegają głównie na przygotowaniu go do zimy.

  Czytaj więcej
 6. Dlaczego Budleja Dawida nie kwitnie?

  budleja dawida nanho blue

  Budleja Dawida to krzew, który przepięknie kwitnie. Spora ilość odmian zachwyca różnymi kolorami kwiatów, które przyciągają dużo barwnych i radosnych motyli. Budleja jest rośliną całkiem prostą w uprawie i pielęgnacji, lecz czasami może się zdarzyć, że pojawiają się problemy z jej kwitnieniem.

  Czytaj więcej
 7. Przycinanie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot?

  Kiedy i jak przycinać żywopłot? -

  Przycinanie żywopłotu jest ważną czynnością, którą należy wykonywać regularnie. Dzięki niej nasze rośliny zagęszczają się oraz utrzymają odpowiednią wysokość czy kształt. Dziś podpowiemy, jak należy przycinać żywopłot, aby rósł piękny i gęsty.

  Czytaj więcej
 8. Sierpień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w sierpniu?

  sierpień w ogrodzie

  Sierpień w ogrodzie to pełnia lata, która cieszy każdego ogrodnika. Kolorowe kwiaty hortensji, lilaki i budleje zachwycają swoimi kolorami. Prace wykonywane w ogrodzie są jeszcze bardziej przyjemne ze względu na pogodę i czas wakacyjnego odpoczynku pośród przydomowych ogrodów i nie tylko.

  Czytaj więcej
 9. Filmowe Lato w Szkółce

  Filmowe Lato w Szkółce

  W ten słoneczny i bardzo przyjemny dzień zapraszamy do obejrzenia filmu "Lato 2021 w Szkółkach Konieczko". Więcej naszych wideo dotyczących porad i opisujących poszczególne gatunki roślin znajdziecie na naszym kanale YouTube "Szkółki Konieczko". Serdecznie zapraszamy!

  Czytaj więcej
 10. Przedszkolaki w Szkółce

  szkółka konieczko edukacja

  Nic tak nie cieszy szkółkarzy jak radosne i pełne uśmiechu twarze najmłodszych, których fascynacja bogatym światem roślin jest niesamowita. Co roku zapraszamy do siebie okoliczne przedszkola, żeby pokazywać dzieciom jak fajna jest przyroda.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko