Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

 1. Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu?

  Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu

  Czerwiec w ogrodzie oznacza pełnię lata.. Kwitną różne gatunki kwiatów i krzewów ozdobnych. Czerwiec jest miesiącem rozpoczynającym dla wielu wakacje, których od prac wykonywanych w ogrodzie nie można sobie zrobić. Na szczęście pełne słońce i przyjemne temperatury sprzyjają pracom ogrodniczym.

  Czytaj więcej
 2. Maj w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w maju?

  Maj w ogrodzie. Prace w ogrodzie w maju

  Maj jest miesiącem, w którym warunki atmosferyczne są o niebo lepsze niż wcześniej. Prace w ogrodzie w maju sprzyjają słuchaniu śpiewu ptaków i delektowaniu się pierwszymi intensywnymi promieniami słońca.  Dzięki temu pielęgnacja ogrodu może być prawdziwą przyjemnością.  Zadbany ogród ozdobny odwdzięczy się pięknem i dobrą kondycją roślin przez cały sezon, a sad zaowocuje pysznościami.

  Czytaj więcej
 3. Najlepsze iglaki do donic

  iglak donica

  Rośliny iglaste mogą uatrakcyjniać ogrody nie tylko w sposób tradycyjny, gdy są bezpośrednio wkopane w ziemię. Doskonałym zabiegiem dekoracyjnym jest przygotowanie kompozycji doniczkowych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie iglaki do donic są najlepsze i jak przygotować ciekawe kompozycje iglaków w donicach.

  Czytaj więcej
 4. Kwiecień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w kwietniu?

  Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w kwietniu?

  Kwiecień jest miesiącem, w którym ogrody są coraz intensywniej muskane promieniami słonecznymi. W takiej aurze z pewnością prace w ogrodzie w kwietniu są o wiele przyjemniejsze. A jest ich do wykonania całkiem sporo, zarówno w ogrodzie ozdobnym, jak i sadzie.

  Czytaj więcej
 5. Marzec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w marcu?

  Marzec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w marcu?

  W marcu jak w garncu. Spodziewać się można bardzo zmiennych temperatur, ale jeżeli tylko prognozy pogody na marzec zapowiadają brak mrozów, spokojnie można pozbyć się zimowych okryć roślin i rozpocząć zaplanowane na marzec, wiosenne prace w naszym ogrodzie.

  Czytaj więcej
 6. Co to jest szczepienie roślin? Szczepienie drzew i krzewów ozdobnych krok po kroku

  szczepienie drzew i krzewów ozdobnych

  Szczepienie to sposób rozmnażania roślin, stosowany przede wszystkim do szlachetnych odmian zarówno roślin iglastych, jak i liściastych. Polega na odpowiednim połączeniu części odmiany szlachetnej z korzeniem i pędem podkładki. Po zaszczepieniu zraz zrasta się z podkładką, a następnie odmiana szlachetna rośnie, korzystając z systemu korzeniowego podkładki.

  Czytaj więcej
 7. Najpopularniejsze drzewa iglaste rosnące w Polsce

  świerk pospolity pędy

  W Polsce świat przyrody jest bardzo interesujący i obfity w dużą ilość gatunków i odmian roślin. W jego skład wchodzą również lasy iglaste. Dowiedz się z poniższego artykułu, jakie są najpopularniejsze rodzime drzewa iglaste rosnące w Polsce.

  Czytaj więcej
 8. Cztery pory roku w Szkółce

  szkółka konieczko

  Zobacz materiały wideo przedstawiające Szkółki Konieczko w czasie różnych pór roku. Pełna motywacji wiosna, ciepłe lato, kolorowa jesień i pełna śniegu zima – każda z nich ma w sobie coś urzekającego i oryginalnego. Serdecznie zapraszamy po sporą dawkę inspiracji przed rozpoczęciem sezonu.

  Czytaj więcej
 9. Luty w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w lutym?

  Luty w ogrodzie

  Luty to nie tylko cieplejsze dni i coraz mniejsza liczba dni do kolejnej, wyczekiwanej przez nas wiosny. W ciągu dnia jest coraz więcej światła i czasu, który możemy poświęcić na ogrodowe spacery i rozpocząć prace w ogrodzie.

  Czytaj więcej
 10. O hodowaniu winorośli w 1906 roku

  winogrono owoc

  Szkółki Konieczko to nie tylko współczesna produkcja roślin, ale również zamiłowanie do historii. Ostatnio przeglądając nasze bogate archiwa trafiliśmy na ciekawy tekst o hodowaniu winorośli, który został opublikowany w “Skarbie Domowym” - Roczniku dla Rodzin Polskich z 1906 roku.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko