Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Szkółki Konieczko - działanie i aktywność

 1. Cztery pory roku w Szkółce

  szkółka konieczko

  Zobacz materiały wideo przedstawiające Szkółki Konieczko w czasie różnych pór roku. Pełna motywacji wiosna, ciepłe lato, kolorowa jesień i pełna śniegu zima – każda z nich ma w sobie coś urzekającego i oryginalnego. Serdecznie zapraszamy po sporą dawkę inspiracji przed rozpoczęciem sezonu.

  Czytaj więcej
 2. Pierwszy śnieg w Szkółce

  Pierwszy śnieg w Szkółce

  Pierwszy opad śniegu już za nami, a wraz z nim trochę zimowych klimatów na zdjęciach prezentujących nasze zbiory roślin. Pamiętajcie, aby zbyt duże ilości ciężkiego i mokrego śniegu pozbywać się z pędów podczas okresu zimowego. Jego zbyt duża ilość może powodować znaczne odkształcenie pędów, a nawet trwałe ich złamanie.

  Czytaj więcej
 3. Filmowa jesień w Szkółce

  Filmowa jesień w Szkółce

  Złota polska jesień powoli dobiega końca. Na szczęście jej niesamowite kolory udało się nam uchwycić okiem kamery, by pozostała z nami przez okres zimowy i cieszyła oko jak najdłużej.

  Czytaj więcej
 4. Barwny wrzesień w ogrodzie

  wrzos

  Nieubłaganie w krainie roślin zbliża się okres jesienny, podczas którego wyjątkowe egzemplarze poszczególnych gatunków i odmian zmieniają barwę i nabierają nowego wymiaru dekoracyjności. Pierwszy jesienny miesiąc jakim jest wrzesień to doskonały czas na obserwację przyciągających wzrok roślinnych detali. Zapraszamy do krótkiego fotograficznego spaceru po naszej Szkółce.

  Czytaj więcej
 5. Filmowe Lato w Szkółce

  Filmowe Lato w Szkółce

  W ten słoneczny i bardzo przyjemny dzień zapraszamy do obejrzenia filmu "Lato 2021 w Szkółkach Konieczko". Więcej naszych wideo dotyczących porad i opisujących poszczególne gatunki roślin znajdziecie na naszym kanale YouTube "Szkółki Konieczko". Serdecznie zapraszamy!

  Czytaj więcej
 6. Przedszkolaki w Szkółce

  szkółka konieczko edukacja

  Nic tak nie cieszy szkółkarzy jak radosne i pełne uśmiechu twarze najmłodszych, których fascynacja bogatym światem roślin jest niesamowita. Co roku zapraszamy do siebie okoliczne przedszkola, żeby pokazywać dzieciom jak fajna jest przyroda.

  Czytaj więcej
 7. Sadzenie roślin w Czechach

  szkółki konieczko

  Szkółki Konieczko to również działalność edukacyjna poza granicami naszego kraju. Drzewa i krzewy pochodzące z naszej Szkółki zostały posadzone przed polską szkołą i przedszkolem w czeskiej Suchej Górnej. Piotr Konieczko uczestniczył w tworzeniu nasadzenia razem z pracownikami Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Uniwersytetu Opolskiego, którymi przewodził dr. hab. Grzegorz Kusza.

  Czytaj więcej
 8. Lato 2021

  tawuła japońska
  Pierwsze dni lata są pełne słońca i ciepłych promieni, które we wspaniały sposób uwydatniają detale znajdujących się w Szkółce drzew i krzewów. Intensywne barwy liści i igieł powodują, że chęć oglądania roślin jest z każdym dniem jeszcze większa. Zapraszamy do obejrzenia kilku kadrów z czerwcowej Szkółki.
  Czytaj więcej
 9. Edukacja wśród zieleni

  szkółka konieczko edukacja

  Coroczna edukacja licznych grup studentek i studentów odwiedzających naszą Szkółkę w ramach zajęć to czysta przyjemność. Tym razem tajniki szkółkarstwa zdradzaliśmy grupie z Instytutu Biologii Uniwersytetu Opolskiego.

  Czytaj więcej
 10. Wiosna pełna barw

  wiśnia piłkowana captain collingwood ingram

  Wiosna to okres, gdy świat przyrody budzi się do życia. W naszej szkółce obserwacja roślin o tej porze to bardzo interesujące doświadczenie, obfite w niezliczoną ilość coraz bardziej zielonych detali. Towarzyszą im kolorowe kwiaty wiśni japońskich, kwitnące forsycje, niektóre odmiany jabłoni i nabierające chęci do życia jarzęby.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko