Szkółki Konieczko - działanie i aktywność

 1. Edukacja wśród zieleni

  szkółka konieczko edukacja

  Coroczna edukacja licznych grup studentek i studentów odwiedzających naszą Szkółkę w ramach zajęć to czysta przyjemność. Tym razem tajniki szkółkarstwa zdradzaliśmy grupie z Instytutu Biologii Uniwersytetu Opolskiego.

  Czytaj więcej
 2. Wiosna pełna barw

  wiśnia piłkowana captain collingwood ingram

  Wiosna to okres, gdy świat przyrody budzi się do życia. W naszej szkółce obserwacja roślin o tej porze to bardzo interesujące doświadczenie, obfite w niezliczoną ilość coraz bardziej zielonych detali. Towarzyszą im kolorowe kwiaty wiśni japońskich, kwitnące forsycje, niektóre odmiany jabłoni i nabierające chęci do życia jarzęby.

  Czytaj więcej
 3. Fascynujące pędy

  berberys kolce

  Miniony tydzień - jak to bywa w marcu - zaskoczył nas słońcem, śniegiem, deszczem i chmurami o intensywnej palecie barw. Taka aura sprzyja fotograficznym spacerom wśród kwater...

  Czytaj więcej
 4. Szkółka to nie tylko biznes

  szkółka roślin konieczko

  Piotr Konieczko z Gogolina nie ma „wychuchanego” gospodarstwa, w którym rośliny jak z katalogu są ustawione w równych rzędach. Jest za to właścicielem szkółki, w której można znaleźć prawdziwe osobliwości poszukiwane przez koneserów, a sam ze zdobytych zrazów rzadko spotykanych odmian potrafi się niezmiernie cieszyć.

  Czytaj więcej
 5. Nasza nowa hala produkcyjna

  szkółka konieczko

  Budowa nowego obiektu dobiegła końca, dzięki czemu na dużej i bezpiecznej dla roślin powierzchni rozpoczęły się pierwsze prace nad produktami, które po kilku tygodniach będziemy mogli wprowadzić do sprzedaży wysyłkowej i na punkcie handlowym.

  Czytaj więcej
 6. Sezon 2021 rozpoczęty!

  wysyłka roślin

  Pełni energii, rozpoczęliśmy wiosenną wysyłkę roślin. W tym tygodniu tysiące paczek wyruszyły z naszego magazynu prosto do Waszych ogrodów. Jak co roku, czeka je podróż w najciekawsze zakątki Polski oraz za granicę, m.in. do Skandynawii, Niemiec, Holandii i innych krajów europejskich.

  Czytaj więcej
 7. Szczepienia 2021

  szczepienie iglaków

  Jak co roku, wczesna wiosna jest dla nas okresem intensywnej akcji szczepienia roślin. Rozmnażamy dla Was najbardziej ciekawe odmiany drzew i krzewów ozdobnych, stosując sprawdzone i stale udoskonalane od wielu lat metody. To dzięki nim nasze produkty są zdrowe i poprawnie rosną, ciesząc oko gości odwiedzających Wasze ogrody.

  Czytaj więcej
 8. Wiosna w szkółce!

  oczar pośredni spanish spider

  Nie ma nic przyjemniejszego, niż pierwsze ciepłe promienie słoneczne, dzięki którym nabieramy energii na nowy sezon. Spacer wśród kwater i rzędów pełnych roślin jest znakomitą chwilą relaksu, a także doskonałym momentem na uchwycenie wielu wspaniałych kadrów. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych wiosennych zdjęć z naszej szkółki.

  Czytaj więcej
 9. Szkółka dawniej i dziś

  szkółka roślin konieczko

  Jeszcze niecałe 9 lat temu nasza szkółka drzew i krzewów prezentowała się jak na powyższej fotografii. Rodzinny klimat firmy założonej w 1968 roku (Górażdże, woj. opolskie), a także filozofia oparta o nieustanną chęć rozwoju w uprawie i produkcji najzdrowszych egzemplarzy roślin, doprowadza nas do roku 2021. 

  Czytaj więcej
 10. Owocowy Ogród w Gogolinie

  owocowy ogród w gogolinie

  Powstały w 2017 roku Owocowy Ogród Miejski w Gogolinie jest projektem, który ma na celu propagowanie kultury nowoczesnej zieleni miejskiej pełniącej nie tylko formę ozdobną, ale przede wszystkim edukacyjną.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko