Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Gatunki warte uwagi

 1. Najpopularniejsze drzewa iglaste rosnące w Polsce

  świerk pospolity pędy

  W Polsce świat przyrody jest bardzo interesujący i obfity w dużą ilość gatunków i odmian roślin. W jego skład wchodzą również lasy iglaste. Dowiedz się z poniższego artykułu, jakie są najpopularniejsze rodzime drzewa iglaste rosnące w Polsce.

  Czytaj więcej
 2. Najpopularniejsze drzewa liściaste rosnące w Polsce

  klon drzewo liściaste

  Polska należy do krajów, które zaskakują obecnością wielu atrybutów środowiska przyrodniczego. Jednym z nich są z pewnością lasy liściaste, które tworzą bogate zbiorowiska z różnymi gatunkami roślin. Sprawdź w poniższym artykule, jakie są najpopularniejsze rodzime drzewa liściaste w Polsce. 

  Czytaj więcej
 3. Żywotnik Tuja 'Smaragd' do formowania dla każdego

  żywotnik formowany tuja na pniu

  Zastanawiasz się, jak w prosty i łatwy sposób urozmaicić swój ogród, balkon lub taras? Doskonałym rozwiązaniem będzie popularny żywotnik zachodni 'Smaragd' w formie kulistej. Można go samemu bez problemu przycinać i stylizować w ciekawy sposób, tworząc wspaniałe aranżacje będące ozdobą każdego ogrodu. 

  Czytaj więcej
 4. Morwa biała. Drzewo wielu zastosowań

  morwa biała liście

  Morwa biała to nieszablonowe drzewo ozdobne i użytkowe. Długowieczna roślina, której egzemplarze liczą nawet ponad 200 lat. Jej charakterystyka, najciekawsze odmiany i szeroki wachlarz zastosowań, przyciągną niewątpliwie niejednego miłośnika roślin.

  Czytaj więcej
 5. Grab pospolity - drzewo idealne?

  grab pospolity liście

  Grab pospolity jest bardzo ważną rośliną, wchodzącą w skład lasów liściastych Europy, od Francji, aż po Ukrainę. W sporej ilości występuje także w Iranie i Turcji oraz na Kaukazie. Wieloletnie, interesujące drzewo występujące w wielu ciekawych i oryginalnych odmianach.

  Czytaj więcej
 6. Dęby znane i nieznane - ciekawe gatunki dębu

  dąb węgierski

  Dostojne i długowieczne drzewa, zwykle dożywające kilkuset lat, ale spotyka się także dęby tysiącletnie. Od wieków dąb ma swoje miejsce w kulturze i tradycji Europy.

  Czytaj więcej
 7. Poznaj wiśnie japońskie

  wiśnia japońska kwiaty
  Czerwone, soczyste, kwaśne - to z tymi słowami najbardziej kojarzy nam się słowo WIŚNIA. Wystarczy jednak bliżej przyjrzeć się wiśniom ozdobnym, powszechnie znanym pod wspólną nazwą Wiśnie japońskie, aby wiśnia kojarzyła się z przepięknymi, delikatnymi, białymi lub różowymi kwiatami.
  Czytaj więcej
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko