Trwa Przedsprzedaż Wiosenna
Kup teraz rośliny w przedsprzedaży a przesyłkę otrzymasz po 1 marca 2022 roku (przybliżony termin uzależniony od pogody i ilości zamówień).

Morele

Jeszcze nie tak dawno temu drzewna morelowe nie były uprawiane na naszych terenach. Zmieniło się to wraz z dostępem do nowych sadzonek, które są bardziej odporne na nasz surowy klimat, nawet do -30 stopni C. Nadal jednak jej kwiaty nie są przyzwyczajone do mrozów, tym bardziej, że drzewa obsypują się kwiatami już w marcu. Z tego powodu, aby cieszyć się latem pysznymi owocami, lepiej postawić na jej uprawę na cieplejszych terenach Polski. Delikatnie różowe kwiaty moreli wyglądają przepięknie i niewątpliwie są jedną z piękniejszych ozdób ogrodu bardzo wczesną wiosną, gdy pozostałe rośliny dopiero budzą się do życia. Owoce moreli mają właściwości zdrowotne. Zawierają żelazo, wapń, fosfor, błonnik oraz witaminy C i B. Morele wpływają dobroczynnie na pracę nerek, poprawiają trawienie, zapobiegają anemii i w naturalny sposób regulują ciśnienie krwi. 

W szkółce posiadamy kilka odmian moreli, które różnią się m.in. wielkością owoców. Są to morela Early Orange, Somo, Harcot, Darina, Wczesna z Morden i inne.

Pokaż mniej
Filtruj produkty

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Morela 'Wczesna z Morden'
  Prunus armeniaca Wczesna z Morden
  okulizacja
  25,00 zł
  Przedsprzedaż
 2. Morela 'Darina'
  Prunus armeniaca 'Darina'
  okulizacja
  25,00 zł
  Przedsprzedaż
 3. Morela 'Early Orange'
  Prunus armeniaca 'Early Orange'
  okulizacja
  25,00 zł
  Przedsprzedaż
 4. Morela 'Harcot'
  Prunus armeniaca 'Harcot'
  okulizacja
  25,00 zł
  Przedsprzedaż
 5. Morela 'Somo'
  Prunus armeniaca 'Somo'
  okulizacja
  25,00 zł
  Przedsprzedaż

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko