Rozpoczęliśmy wysyłkę roślin. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Szczegóły wysyłki

Drzewa i krzewy liściaste

Rośliny ozdobne liściaste są znakomitą ozdobą, która sprawdzi się zarówno w parkach i innych miejscach publicznych, jak i w przestrzeni zwykłego domowego ogródka. Do tej kategorii zaliczamy krzewy oraz drzewa. Jedne i drugie mogą charakteryzować się różnymi wysokościami, pokrojem czy kształtem pędów. Zazwyczaj ich największą ozdobą są właśnie liście, od których grupa bierze swoją nazwę. 

Rośliny liściaste na żywopłot lub jako osobne drzewa będą atrakcyjną dekoracją dla każdego ogrodu. Wiosną i latem cieszą oczy radosnymi, świeżymi kolorami swoich młodych liści, kwiatów oraz owoców. Jesienią dla odmiany podbijają ludzkie serca złocistymi barwami. Zimą z kolei dają się poznać z zupełnie innej strony. W tym najchłodniejszym okresie roku widoczna staje się kora roślin liściastych oraz ich pokrój, często dumnie prezentujący swoje wymyślne kształty.

Ciekawym wyborem mogą być także rośliny liściaste zimozielone, które są ozdobione liśćmi przez cały rok. Niektóre z roślin liściastych, jak na przykład grab pospolity, pełnić mogą także praktyczną funkcję żywopłotu. Posłużą wtedy za ciekawą, niebanalną ozdobę naszym ogrodom i tarasom.

Pokaż mniej
Filtruj produkty
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko