Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Żywotnik Tuja 'Smaragd' do formowania dla każdego

żywotnik formowany tuja na pniu

Zastanawiasz się, jak w prosty i łatwy sposób urozmaicić swój ogród, balkon lub taras? Doskonałym rozwiązaniem będzie popularny żywotnik zachodni 'Smaragd' w formie kulistej. Można go samemu bez problemu przycinać i stylizować w ciekawy sposób, tworząc wspaniałe aranżacje będące ozdobą każdego ogrodu.

W naszej Szkółce można także nabyć gotowe, uformowane już “szmaragdowe” kule. Żywotnikowa kula jest atrakcyjną formą, która niejednemu ogrodnikowi i niejednej ogrodniczce może dać mnóstwo radości. Idealnie sprawdza się posadzona w pojemnikach, dużych i oryginalnych donicach, a co za tym idzie, polecana jest przez nas na balkony i tarasy. Bardzo dobrze będzie się również prezentować jako wyróżniony w głównym punkcie małego ogrodu soliter. W zasadzie nie ma zbyt wielu ograniczeń, które mogłyby hamować naszą fantazję w wykorzystaniu tej rośliny.

żywotnik smaragd formowany
formowana tuja Świecące ozdoby mogą wieczorami dodawać uroku naszym formowanym roślinom

Thuja occidentalis 'Smaragd' formowany

Formowana, kulista forma żywotnika zachodniego ‘Smaragd’ to elegancki i stylowy krzew, który łączy szykowny wygląd z niskimi wymaganiami, typowymi dla żywotnika. Kulisty, regularny kształt korony osadzonej na smukłym pniu uzyskuje się poprzez odpowiednie cięcie. Pienna forma żywotnika to oryginalna ozdoba, która będzie pasować do wielu stylów ogrodowych. 

Wymagania

Kulisty kształt korony został uzyskany w wyniku formowania i w miarę wzrostu, krzew będzie wymagał przycinania. Podobnie jak żywotnik zachodni 'Smaragd' o naturalnym pokroju, pienna forma tej odmiany charakteryzuje się niskimi wymaganiami. Chociaż najlepiej rośnie na żyznych, próchnicznych, lekko kwaśnych, przepuszczalnych glebach, z powodzeniem może być uprawiana także na gorszym podłożu. Ma średnie wymagania wodne, całkiem dobrze znosi chwilowe przesuszenie. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Jest w pełni mrozoodporna.

Wybierz swój egzemplarz formowanego żywotnika 'Smaragd'

Jak podlewać formowaną tuje?

Przede wszystkim, w pierwszym roku po przesadzeniu roślina potrzebuje regularnego nawadniania. Należy to robić rzadko, lecz obficie. Podczas trwania sezonu, tuję powinno się podlewać przynajmniej raz w tygodniu (podczas upałów można to robić oczywiście częściej, ale nie przesadnie) i najlepiej rano lub wieczorem. Podczas podlewania unikajmy zraszania będów. Najważniejsze, żeby w czasie podlewania skupić się na ziemi.

żywotnik zachodni smaragd kula Formować krzew można bezproblemowo samemu
żywotnik zachodni smaragd formowany Formowana tuja jest bardzo atrakcyjna i łatwa w pielęgnacji

Zastosowanie

Regularny, symetryczny kształt żywotnika 'Smaragd' na pniu najlepiej prezentuje się w ogrodach nowoczesnych i minimalistycznych. Dobrze wygląda zarówno na rabatach i skalniakach, jak i posadzony w donicach zdobiących balkony i patia. Doskonale wygląda w towarzystwie kamiennej architektury ogrodowej, rzeźb i fontann. Przyozdobiona świątecznymi światełkami może stać się nowoczesną, zminimalizowaną formą bożonarodzeniowej choinki.

Wszystko o żywotniku:

Polecamy dla Ciebie
  1. Żywotnik zachodni 'Smaragd' formowany kula
    Thuja occidentalis 'Smaragd'
    Od 28,00 zł

← Poprzedni Następny →
Komentarz(y)
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko