Przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych rozpoczęta

Twoje zamówienie wyślemy po 5 października 2021 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).
Pozostałe rośliny wysyłamy na bieżąco w ciągu 1-2 dni od poniedziałku do czwartku.

Porady

 1. Dlaczego Budleja Dawida nie kwitnie?

  budleja dawida nanho blue

  Budleja Dawida to krzew, który przepięknie kwitnie. Spora ilość odmian zachwyca różnymi kolorami kwiatów, które przyciągają dużo barwnych i radosnych motyli. Budleja jest rośliną całkiem prostą w uprawie i pielęgnacji, lecz czasami może się zdarzyć, że pojawiają się problemy z jej kwitnieniem.

  Czytaj więcej
 2. Przycinanie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot?

  Kiedy i jak przycinać żywopłot? -

  Przycinanie żywopłotu jest ważną czynnością, którą należy wykonywać regularnie. Dzięki niej nasze rośliny zagęszczają się oraz utrzymają odpowiednią wysokość czy kształt. Dziś podpowiemy, jak należy przycinać żywopłot, aby rósł piękny i gęsty.

  Czytaj więcej
 3. Najlepsze wieloletnie rośliny do donic na zewnątrz. Rośliny na taras i balkon

  rośliny balkonowe

  Pięknie urządzony przydomowy taras i balkon pełen zieleni to niewątpliwie miejsca pożądane we współczesnych osiedlach pełnych betonu. Z pomocą w ich aranżacji przychodzą ciekawe drzewa i krzewy idealnie pasujące do donic zdobiących miejskie mini ogrody. Jakie rośliny wybrać? Zapraszamy!

  Czytaj więcej
 4. Najczęstsze choroby drzew iglastych. Objawy i zapobieganie

  choroby drzew iglastych szkodniki

  Iglaki rosnące w otoczeniu innych roślin dosyć rzadko są dotykane przez poważne choroby i szkodniki. Zdarza się jednak, że drzewo czy krzew zaczyna żółknąć lub tracić igły, dlatego warto wiedzieć jak rozpoznawać i leczyć choroby drzew i krzewów iglastych, a także jak im zapobiegać.

  Czytaj więcej
 5. Dlaczego hortensja bukietowa nie kwitnie?

  dlaczego hortensja bukietowa nie kwtinie

  Największym atutem hortensji bukietowej są kwiaty, które zaczynają się rozwijać już na początku lata. Słabe kwitnienie lub całkowity jego brak sprawiają, że hortensja bukietowa traci prawie całą swoją dekoracyjność. Dowiedz się, dlaczego twoja hortensja bukietowa nie kwitnie.

  Czytaj więcej
 6. Przycinanie hortensji bukietowej. Jak i kiedy przycinać hortensję bukietową?

  Przycinanie hortensji bukietowej. Jak i kiedy przycinać hortensję bukietową?

  Hortensja bukietowa to bardzo atrakcyjny krzew, kwitnący dużymi, zwykle stożkowatymi kwiatostanami. Jej odmiany mogą nawet przekraczać 2 m wysokości, a cięte co roku są niższe i kwitną intensywniej. Dowiedz się kiedy i jak przycinać hortensję bukietową.

  Czytaj więcej
 7. Hortensja bukietowa - uprawa, cięcie, przesadzanie, pielęgnacja i odmiany

  Uprawa hortensji bukietowej - uprawa, cięcie, przesadzanie, pielęgnacja i odmiany

  Hortensja bukietowa jest bardzo łatwa w uprawie i nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Dowiedz się wszystkiego o jej wyglądzie i pielęgnacji, a przekonasz się, że to wyjątkowa roślina do Twojego ogrodu.

  Czytaj więcej
 8. Dowiedz się, kiedy i jak przesadzać róże pnące. Wszystko o przesadzaniu róż

  Krzew róż

  Róże to jedne z najczęściej spotykanych kwiatów ogrodowych. Swoją popularność zawdzięczają temu, że nie tylko pięknie się prezentują, ale również są łatwe w uprawie. Ich kwiaty mogą utrzymywać się przez długi czas, nadając ogrodowi niespotykane kolory. Wśród dostępnych na rynku gatunków róż, znaleźć możemy aż 4000 różnych odmian, a wśród nich niezwykle efektowne róże pnące. Czym charakteryzuje się ten rodzaj róż i czy można zmienić jego umiejscowienie w ogrodzie? Czy róże pnące można przesadzać, a jeśli tak, to kiedy i w jaki sposób to zrobić?

  Czytaj więcej
 9. Najlepsze rośliny na żywopłot zimozielony szybko rosnący

  żywopłot zimozielony szybkorosnący

  Żywopłoty są obecnie stałym elementem wielu przydomowych ogrodów i ogródków. Wiele osób jednak chce mieć u siebie w krótkim czasie piękną zieleń nie tylko w trakcie lata. Właśnie dlatego decydują się na rośliny idealne na żywopłoty, które są zarówno szybkorosnące, jak i zimozielone.

  Czytaj więcej
 10. Najlepsze rośliny na żywopłot szybko rosnący

  Żywopłot szybkorosnący

  Wielu posiadaczy ogrodów nie wyobraża sobie zagospodarowania swojej przestrzeni bez żywopłotu, który otacza działkę czy wydziela przestrzeń. Jego wyhodowanie wymaga nieraz dużo czasu i cierpliwości, nim osiągnie on odpowiednią wysokość. Są jednak gatunki roślin idealne na żywopłoty, które szybko rosną i nie są trudne w uprawie.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko