Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Porady

 1. Najlepsze iglaki do donic

  iglak donica

  Rośliny iglaste mogą uatrakcyjniać ogrody nie tylko w sposób tradycyjny, gdy są bezpośrednio wkopane w ziemię. Doskonałym zabiegiem dekoracyjnym jest przygotowanie kompozycji doniczkowych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie iglaki do donic są najlepsze i jak przygotować ciekawe kompozycje iglaków w donicach.

  Czytaj więcej
 2. Co to jest szczepienie roślin? Szczepienie drzew i krzewów ozdobnych krok po kroku

  szczepienie drzew i krzewów ozdobnych

  Szczepienie to sposób rozmnażania roślin, stosowany przede wszystkim do szlachetnych odmian zarówno roślin iglastych, jak i liściastych. Polega na odpowiednim połączeniu części odmiany szlachetnej z korzeniem i pędem podkładki. Po zaszczepieniu zraz zrasta się z podkładką, a następnie odmiana szlachetna rośnie, korzystając z systemu korzeniowego podkładki.

  Czytaj więcej
 3. Najlepsze iglaki na żywopłot szybko rosnące

  wysoki żywopłot iglasty

  Iglaki to znakomite rośliny do stworzenia oryginalnego żywopłotu do każdego ogrodu. Wiele gatunków i odmian charakteryzuje się szybkim wzrostem.  Sprawdź w poniższym artykule, jakie są najlepsze szybko rosnące iglaki na żywopłot.

  Czytaj więcej
 4. Jak i co sadzić jesienią?

  Jesienne sadzenie krzewu

  Jesień, podobnie jak wiosna, kojarzy nam się z intensywnymi pracami w ogrodzie. Grabimy liście, przycinamy gałęzie i wycinamy uschnięte kwiaty. Oprócz tego sadzimy nowe rośliny i przygotowujemy dla nich osłony przed mrozem.

  Czytaj więcej
 5. Dlaczego Budleja Dawida nie kwitnie?

  budleja dawida nanho blue

  Budleja Dawida to krzew, który przepięknie kwitnie. Spora ilość odmian zachwyca różnymi kolorami kwiatów, które przyciągają dużo barwnych i radosnych motyli. Budleja jest rośliną całkiem prostą w uprawie i pielęgnacji, lecz czasami może się zdarzyć, że pojawiają się problemy z jej kwitnieniem.

  Czytaj więcej
 6. Przycinanie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot?

  Kiedy i jak przycinać żywopłot? -

  Przycinanie żywopłotu jest ważną czynnością, którą należy wykonywać regularnie. Dzięki niej nasze rośliny zagęszczają się oraz utrzymają odpowiednią wysokość czy kształt. Dziś podpowiemy, jak należy przycinać żywopłot, aby rósł piękny i gęsty.

  Czytaj więcej
 7. Najlepsze wieloletnie rośliny do donic na zewnątrz. Rośliny na taras i balkon

  rośliny balkonowe

  Pięknie urządzony przydomowy taras i balkon pełen zieleni to niewątpliwie miejsca pożądane we współczesnych osiedlach pełnych betonu. Z pomocą w ich aranżacji przychodzą ciekawe drzewa i krzewy idealnie pasujące do donic zdobiących miejskie mini ogrody. Jakie rośliny wybrać? Zapraszamy!

  Czytaj więcej
 8. Najczęstsze choroby drzew iglastych. Objawy i zapobieganie

  choroby drzew iglastych szkodniki

  Iglaki rosnące w otoczeniu innych roślin dosyć rzadko są dotykane przez poważne choroby i szkodniki. Zdarza się jednak, że drzewo czy krzew zaczyna żółknąć lub tracić igły, dlatego warto wiedzieć jak rozpoznawać i leczyć choroby drzew i krzewów iglastych, a także jak im zapobiegać.

  Czytaj więcej
 9. Dlaczego hortensja bukietowa nie kwitnie?

  dlaczego hortensja bukietowa nie kwtinie

  Największym atutem hortensji bukietowej są kwiaty, które zaczynają się rozwijać już na początku lata. Słabe kwitnienie lub całkowity jego brak sprawiają, że hortensja bukietowa traci prawie całą swoją dekoracyjność. Dowiedz się, dlaczego twoja hortensja bukietowa nie kwitnie.

  Czytaj więcej
 10. Przycinanie hortensji bukietowej. Jak i kiedy przycinać hortensję bukietową?

  Przycinanie hortensji bukietowej. Jak i kiedy przycinać hortensję bukietową?

  Hortensja bukietowa to bardzo atrakcyjny krzew, kwitnący dużymi, zwykle stożkowatymi kwiatostanami. Jej odmiany mogą nawet przekraczać 2 m wysokości, a cięte co roku są niższe i kwitną intensywniej. Dowiedz się kiedy i jak przycinać hortensję bukietową.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko