Porady

 1. Jakie drzewa i krzewy wybrać do donic? Rośliny na taras i balkon

  rośliny balkonowe

  Pięknie urządzony przydomowy taras i balkon pełen zieleni to niewątpliwie miejsca pożądane we współczesnych osiedlach pełnych betonu. Z pomocą w ich aranżacji przychodzą ciekawe drzewa i krzewy idealnie pasujące do donic zdobiących miejskie mini ogrody. Jakie rośliny wybrać? Zapraszamy!

  Czytaj więcej
 2. Najczęstsze choroby drzew iglastych. Objawy i zapobieganie

  choroby drzew iglastych szkodniki

  Iglaki rosnące w otoczeniu innych roślin dosyć rzadko są dotykane przez poważne choroby i szkodniki. Zdarza się jednak, że drzewo czy krzew zaczyna żółknąć lub tracić igły, dlatego warto wiedzieć jak rozpoznawać i leczyć choroby drzew i krzewów iglastych, a także jak im zapobiegać.

  Czytaj więcej
 3. Dlaczego hortensja bukietowa nie kwitnie?

  dlaczego hortensja bukietowa nie kwtinie

  Największym atutem hortensji bukietowej są kwiaty, które zaczynają się rozwijać już na początku lata. Słabe kwitnienie lub całkowity jego brak sprawiają, że hortensja bukietowa traci prawie całą swoją dekoracyjność. Dowiedz się, dlaczego twoja hortensja bukietowa nie kwitnie.

  Czytaj więcej
 4. Przycinanie hortensji bukietowej. Jak i kiedy przycinać hortensję bukietową?

  Przycinanie hortensji bukietowej. Jak i kiedy przycinać hortensję bukietową?

  Hortensja bukietowa to bardzo atrakcyjny krzew, kwitnący dużymi, zwykle stożkowatymi kwiatostanami. Jej odmiany mogą nawet przekraczać 2 m wysokości, a cięte co roku są niższe i kwitną intensywniej. Dowiedz się kiedy i jak przycinać hortensję bukietową.

  Czytaj więcej
 5. Hortensja bukietowa - uprawa, cięcie, przesadzanie, pielęgnacja i odmiany

  Uprawa hortensji bukietowej - uprawa, cięcie, przesadzanie, pielęgnacja i odmiany

  Hortensja bukietowa jest bardzo łatwa w uprawie i nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Dowiedz się wszystkiego o jej wyglądzie i pielęgnacji, a przekonasz się, że to wyjątkowa roślina do Twojego ogrodu.

  Czytaj więcej
 6. Dowiedz się, kiedy i jak przesadzać róże pnące. Wszystko o przesadzaniu róż

  Krzew róż

  Róże to jedne z najczęściej spotykanych kwiatów ogrodowych. Swoją popularność zawdzięczają temu, że nie tylko pięknie się prezentują, ale również są łatwe w uprawie. Ich kwiaty mogą utrzymywać się przez długi czas, nadając ogrodowi niespotykane kolory. Wśród dostępnych na rynku gatunków róż, znaleźć możemy aż 4000 różnych odmian, a wśród nich niezwykle efektowne róże pnące. Czym charakteryzuje się ten rodzaj róż i czy można zmienić jego umiejscowienie w ogrodzie? Czy róże pnące można przesadzać, a jeśli tak, to kiedy i w jaki sposób to zrobić?

  Czytaj więcej
 7. Najlepsze rośliny na żywopłot zimozielony szybkorosnący

  żywopłot zimozielony szybkorosnący

  Żywopłoty są obecnie stałym elementem wielu przydomowych ogrodów i ogródków. Wiele osób jednak chce mieć u siebie w krótkim czasie piękną zieleń nie tylko w trakcie lata. Właśnie dlatego decydują się na rośliny idealne na żywopłoty, które są zarówno szybkorosnące, jak i zimozielone.

  Czytaj więcej
 8. Najlepsze rośliny na żywopłot szybkorosnący

  Żywopłot szybkorosnący

  Wielu posiadaczy ogrodów nie wyobraża sobie zagospodarowania swojej przestrzeni bez żywopłotu, który otacza działkę czy wydziela przestrzeń. Jego wyhodowanie wymaga nieraz dużo czasu i cierpliwości, nim osiągnie on odpowiednią wysokość. Są jednak gatunki roślin idealne na żywopłoty, które szybko rosną i nie są trudne w uprawie.

  Czytaj więcej
 9. Świerk srebrny - jak szybko rośnie?

  Świerk srebrny - jak szybko rośnie?

  Świerk kłujący, który ze względu na srebrzystą barwę igieł bywa także nazywany świerkiem serbskim, to wysokie drzewo iglaste, które może osiągnąć w Polsce wysokość nawet 20 metrów. Ze względu na wysoką odporność na niskie temperatury, suszę oraz zanieczyszczenia powietrza jest jednym z najczęściej wybieranych świerków ogrodowych. Dlaczego świerk srebrny tak dobrze sprawdza się w ogrodzie? Jak szybko rośnie i co zrobić, by miał optymalne warunki rozwoju?

  Czytaj więcej
 10. Praktyczne wskazówki, czyli jak posadzić żywopłot z grabu

  Żywopłot z grabu

  Grab to jedna z popularniejszych roślin wybieranych na żywopłoty liściaste, obok buka czy bukszpanów, ze względu na jego walory ozdobne czy łatwość w formowaniu. Dodatkowo ma niewielkie wymagania stanowiskowe, dobrze znosi trudne warunki i jego sadzenie nie jest trudne. Z tego powodu często tworzy się z niego niezwykłe żywopłoty w przydomowych i miejskich ogrodach.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko