Kalendarz prac w ogrodzie

 1. Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu?

  Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu

  Czerwiec w ogrodzie oznacza pełnię lata.. Kwitną różne gatunki kwiatów i krzewów ozdobnych. Czerwiec jest miesiącem rozpoczynającym dla wielu wakacje, których od prac wykonywanych w ogrodzie nie można sobie zrobić. Na szczęście pełne słońce i przyjemne temperatury sprzyjają pracom ogrodniczym.

  Czytaj więcej
 2. Maj w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w maju?

  Maj w ogrodzie. Prace w ogrodzie w maju

  Maj jest miesiącem, w którym warunki atmosferyczne są o niebo lepsze niż wcześniej. Prace w ogrodzie w maju sprzyjają słuchaniu śpiewu ptaków i delektowaniu się pierwszymi intensywnymi promieniami słońca.  Dzięki temu pielęgnacja ogrodu może być prawdziwą przyjemnością.  Zadbany ogród ozdobny odwdzięczy się pięknem i dobrą kondycją roślin przez cały sezon, a sad zaowocuje pysznościami.

  Czytaj więcej
 3. Kwiecień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w kwietniu?

  Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w kwietniu?

  Kwiecień jest miesiącem, w którym ogrody są coraz intensywniej muskane promieniami słonecznymi. W takiej aurze z pewnością prace w ogrodzie w kwietniu są o wiele przyjemniejsze. A jest ich do wykonania całkiem sporo, zarówno w ogrodzie ozdobnym, jak i sadzie.

  Czytaj więcej
 4. Marzec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w marcu?

  Marzec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w marcu?

  W marcu jak w garncu. Spodziewać się można bardzo zmiennych temperatur, ale jeżeli tylko prognozy pogody na marzec zapowiadają brak mrozów, spokojnie można pozbyć się zimowych okryć roślin i rozpocząć zaplanowane na marzec, wiosenne prace w naszym ogrodzie.

  Czytaj więcej
 5. Luty w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w lutym?

  Luty w ogrodzie

  Luty to nie tylko cieplejsze dni i coraz mniejsza liczba dni do kolejnej, wyczekiwanej przez nas wiosny. W ciągu dnia jest coraz więcej światła i czasu, który możemy poświęcić na ogrodowe spacery i rozpocząć prace w ogrodzie.

  Czytaj więcej
 6. Styczeń w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w styczniu?

  Styczeń w ogrodzie

  Często występuje błędne przekonanie, że prace ogrodowe powinno się zaczynać wraz z pierwszymi dniami wiosny. Nic bardziej mylnego. Styczeń to czas na wykonanie pierwszych prac w ogrodzie, dzięki którym będzie on odpowiednio przygotowany na dalszą część roku.

  Czytaj więcej
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko