Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Kalendarz prac w ogrodzie

 1. Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu?

  Czerwiec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w czerwcu

  Czerwiec w ogrodzie oznacza pełnię lata.. Kwitną różne gatunki kwiatów i krzewów ozdobnych. Czerwiec jest miesiącem rozpoczynającym dla wielu wakacje, których od prac wykonywanych w ogrodzie nie można sobie zrobić. Na szczęście pełne słońce i przyjemne temperatury sprzyjają pracom ogrodniczym.

  Czytaj więcej
 2. Maj w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w maju?

  Maj w ogrodzie. Prace w ogrodzie w maju

  Maj jest miesiącem, w którym warunki atmosferyczne są o niebo lepsze niż wcześniej. Prace w ogrodzie w maju sprzyjają słuchaniu śpiewu ptaków i delektowaniu się pierwszymi intensywnymi promieniami słońca.  Dzięki temu pielęgnacja ogrodu może być prawdziwą przyjemnością.  Zadbany ogród ozdobny odwdzięczy się pięknem i dobrą kondycją roślin przez cały sezon, a sad zaowocuje pysznościami.

  Czytaj więcej
 3. Kwiecień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w kwietniu?

  Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w kwietniu?

  Kwiecień jest miesiącem, w którym ogrody są coraz intensywniej muskane promieniami słonecznymi. W takiej aurze z pewnością prace w ogrodzie w kwietniu są o wiele przyjemniejsze. A jest ich do wykonania całkiem sporo, zarówno w ogrodzie ozdobnym, jak i sadzie.

  Czytaj więcej
 4. Marzec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w marcu?

  Marzec w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w marcu?

  W marcu jak w garncu. Spodziewać się można bardzo zmiennych temperatur, ale jeżeli tylko prognozy pogody na marzec zapowiadają brak mrozów, spokojnie można pozbyć się zimowych okryć roślin i rozpocząć zaplanowane na marzec, wiosenne prace w naszym ogrodzie.

  Czytaj więcej
 5. Luty w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w lutym?

  Luty w ogrodzie

  Luty to nie tylko cieplejsze dni i coraz mniejsza liczba dni do kolejnej, wyczekiwanej przez nas wiosny. W ciągu dnia jest coraz więcej światła i czasu, który możemy poświęcić na ogrodowe spacery i rozpocząć prace w ogrodzie.

  Czytaj więcej
 6. Grudzień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w grudniu?

  Grudzień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w grudniu?

  Grudzień w ogrodzie to nie tylko wiele ptaków odwiedzających ogródki w poszukiwaniu pożywienia. Przyroda zapadła w sen, pełne bieli pnie drzew bardzo dobrze komponują się z mroźną aurą.

  Czytaj więcej
 7. Listopad w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w listopadzie?

  Listopad w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w listopadzie?

  Listopad w ogrodzie jest miesiącem, gdy prace ogrodnicze są o wiele bardziej spokojniejsze i tak naprawdę nie ma ich tak dużo jak w poprzedzających go miesiącach. Wygląd ogrodu i zdobiących go kompozycji roślinnych głównie zależy od tego, jakie gatunki i odmiany posadzono.

  Czytaj więcej
 8. Październik w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w październiku?

  Październik w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w październiku?
  Październik jest miesiącem oznaczającym ostatni dzwonek przed nadchodzącą jesienną pogodą. Po długim okresie wegetacji przyroda powoli zaczyna usypiać. Jesienne chłody powodują coraz bardziej zamierające życie w ogrodach i na działkach.
  Czytaj więcej
 9. Wrzesień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie we wrześniu?

  wrzesień w ogrodzie

  Wrzesień w ogrodzie to czas, w którym lato jest już mniej upalne, a jesień zbliża się wielkimi krokami. Drzewa i krzewy zmieniają swoje barwy. W ogrodzie zaczynają dominować odcienie żółci, brązu i czerwieni, a sezon zbliża się do końca okresu wegetacyjnego. Prace w ogrodzie we wrześniu polegają głównie na przygotowaniu go do zimy.

  Czytaj więcej
 10. Sierpień w ogrodzie. Jakie prace wykonuje się w ogrodzie w sierpniu?

  sierpień w ogrodzie

  Sierpień w ogrodzie to pełnia lata, która cieszy każdego ogrodnika. Kolorowe kwiaty hortensji, lilaki i budleje zachwycają swoimi kolorami. Prace wykonywane w ogrodzie są jeszcze bardziej przyjemne ze względu na pogodę i czas wakacyjnego odpoczynku pośród przydomowych ogrodów i nie tylko.

  Czytaj więcej
Posts loader
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko