Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Aranżacje i inspiracje

 1. Ogród w stylu angielskim - dziki i romantyczny

  ogród w stylu angielskim

  Ogród w stylu angielskim przede wszystkim zrywa barokowe konwenanse, wyrafinowaną symetrię i perfekcyjnie formowane od linijki drzewa i krzewy. Angielski styl ogrodowy traktuje najbliższą przestrzeń człowieka w sposób naturalny i swobodnie podchodzi do sztuki kompozycji ogrodowego, przydomowego krajobrazu. Zobacz jak zaprojektować ogród angielski i jakie dobrać do niego rośliny.

  Czytaj więcej
 2. Ogród w stylu francuskim - wyrafinowana klasyka

  ogród w stylu francuskim wersal

  Ogród w stylu francuskim - ten zwrot sprawia, że w myślach od razu pojawiają się majestatyczne, pełne szyku i elegancji ogrody wersalskie. Od wielu pokoleń towarzyszą miłośnikom historii sztuki, kina oraz wysublimowanego rzemiosła ogrodniczego, w którym Francja za czasów Ludwika XIV była prawdziwą potęgą.

  Czytaj więcej
 3. Ogród w stylu japońskim – inspirujący duch orientu

  ogród w stylu japońskim

  Ogród w stylu japońskim to pełna elegancji prostota kompozycji, dzięki której człowiek łączy się z naturą za pomocą szeroko rozumianej symboliki oraz interesujących odmian drzew i krzewów. Harmonia, uspokajające dodatki towarzyszące roślinom, a także szacunek wobec przyrody, pozwalają miłośnikom ogrodów japońskich na błogi relaks. 

  Czytaj więcej
 4. Najpiękniejsze rośliny zimowe dla każdego ogrodu

  jałowiec pospolity dream joy

  Zima bywa nazywana martwym okresem w ogrodzie. Większość drzew i krzewów liściastych gubi liście, nadziemne części bylin zamierają, znaczna część iglaków zmienia swoją żywo zieloną barwę na brunatną.

  Czytaj więcej
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko