krajobraz islandia wrzosy

O islandzkich elfach zrobiło się głośno w 2014 roku, gdy światowe media obiegła informacja, że budowy autostrady nie będzie, ponieważ teren jej realizacji może być zamieszkały przez elfy. Taki był oficjalny wyrok islandzkiego sądu.

Ponad połowa Islandczyków w ogólnopaństwowej ankiecie z 1998 r. opowiedziała się za wierzeniem w istnienie tych magicznych stworzeń. I choć niektórzy z nich do tematu podchodzą ze sporą dozą uśmiechu i przymrużeniem oka, to niewątpliwie w czasach ogromnej wycinki drzew i usuwania akcentów przyrody na rzecz rozrostu europejskich aglomeracji można im pozazdrościć ogromnego szacunku dla środowiska naturalnego.

zorza polarna islandia

Islandia jest krainą dziką, piękną, oryginalną i pełną malowniczych kadrów zapierających dech w piersiach. Zmienna pogoda, lodowce, wulkaniczne pejzaże, skały opatrzone barwnymi porostami, wchodzące w skład roślin drzewiastych brzozy omszone, wierzby, jałowce, jarzębiny, czy pola pełne kolorowych wrzosów i róż alpejskich powodują, że serce każdego amatora dzikiej przyrody zaczyna bić mocniej.

wrzosy islandia

Flora wyspy mimo tego, że jest dość uboga, ma w sobie coś magicznego i wyjątkowego. Zresztą jak cała wyspa. Bo jak kraj, w którym projektanci dróg i osiedli zatrudniają folklorystycznych specjalistów ds. elfów, a znany parlamentarzysta publicznie ogłasza, że dzięki nim przeżył wypadek samochodowy może być niemagiczny?

Oczywiście o magii ukrytej w towarzystwie wyspiarskiej przyrody powinno się już zadecydować samemu, najlepiej podczas odwiedzin lodowej krainy.

islandia skały

Polecamy dla Ciebie
 1. Brzoza omszona
  Betula pubescens
  14,00 zł
 2. Róża alpejska
  Rosa pendulina
  19,00 zł
 3. Wierzba 'Erythroflexuosa'
  Salix 'Erythroflexuosa'
  16,00 zł
 4. Wierzba płożąca
  Salix repens
  13,00 zł
 5. Wierzba purpurowa 'Nana Gracilis'
  Salix purpurea 'Nana Gracilis'
  13,00 zł