Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Jodła - Abies na gleby obojętne

Rodzaj obejmujący prawie 50 gatunków występujących na półkuli północnej. W Polsce naturalnie występuje jodła pospolita (Abies alba). 

Jodły są dużymi, zimozielonymi drzewami o niezbyt długich, miękkich, najczęściej spłaszczonych igłach, które po roztarciu wydzielają świeży, żywiczny zapach. Igły wyrastają bezpośrednio z gałęzi, bez krótkopędów, nie opadają z drzewa nawet po uschnięciu. Szyszki stojące, rozsypują się na drzewie - łuski z nasionami opadają na ziemię, trzpień pozostaje na gałęzi. 

Jodły najlepiej rosną na glebach żyznych, świeżych, źle znoszą suszę. Wielość gatunków i niezmierzona liczba odmian, w tym odmiany srebrne i złote, pokrojowe i "czarcie miotły" sprawiają, że jodły znajdują zastosowanie w dużych parkach, kameralnych ogrodach, a nawet na miniaturowych skalniakach. 

Dzięki różnorodności form, barw i kształtów, przy zachowaniu podstawowych zalet jodeł, jakimi są miękkie, pachnące igły i bardzo dekoracyjne, wzniesione szyszki jodły mają wielu wielbicieli, kolekcjonujących ich odmiany pochodzące z całego świata.

Filtruj produkty
Opcje zakupów
Kategoria

Produkty 1-60 z 111

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Produkty 1-60 z 111

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona