Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Modrzewie dahurskie (Larix gmelinii)

Drzewo pochodzące z Azji, głównie ze wschodniej Syberii. Może dorastać nawet do 50 m, chociaż rzadko przekracza kilkanaście metrów. 

Jest dość słabo rozgałęzionym drzewem o regularnym, prostym pokroju i luźno rozłożonych gałęziach, które opadają nieco ku ziemi. Liście mają kształt szpilek, są jasnozielone, do 3 cm długości nie kłujące, zebrane w pączki na krótkopędach, nawet po kilkadziesiąt sztuk. Opadają na zimę, ale rozwijają się już wczesną wiosną, nawet jeszcze przed odmarznięciem gleby! 

Szyszki żeńskie są małe, początkowo jasnoróżowe, później brązowe, w kształcie małych różyczek. Są owalne i złożone z cienkich łusek, których brzegi nie są jak u niektórych modrzewi zagięte do wewnątrz. Co ciekawe, w przeciwieństwie do igieł, szyszki pozostają na drzewie nawet przez kilka lat zdobiąc go zarówno latem jak i zimą!

Modrzew dahurski nie jest wymagającym gatunkiem, w naszych warunkach rośnie bardzo dobrze, na różnych rodzajach gleby. Znakomicie znosi duże mrozy, jednak lubi stanowiska słoneczne. Pięknie wygląda w dużych ogrodach i parkach wśród innych roślin zarówno iglastych jak i liściastych.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...
Filtruj produkty
Opcje zakupów

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Modrzew dahurski 'Dortmund'

  Larix gmelinii 'Dortmund'
  Ocena:
  38,00 zł
  niedostępny
 2. Modrzew dahurski odm. japońska

  Larix gmelinii var japonica
  Ocena:
  32,00 zł
  niedostępny
 3. Modrzew dahurski

  Larix gmelinii
  Ocena:
  28,00 zł
  w produkcji
 4. Modrzew dahurski odm. principis-rupprechtii

  Larix gmelini var. principis-rupprechtii
  Ocena:
  niedostępny
 5. Modrzew dahurski odm. Japońska 'Gloster'

  Larix gmelinii var. Japonica 'Gloster'
  Ocena:
  niedostępny

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko