Trwa przedsprzedaż - Złożone zamówienia wyślemy w marcu

Modrzew dahurski (Larix gmelinii)

Drzewo pochodzące z Azji, głównie ze wschodniej Syberii. Może dorastać nawet do 50 m, chociaż rzadko przekracza kilkanaście metrów. 

Jest dość słabo rozgałęzionym drzewem o regularnym, prostym pokroju i luźno rozłożonych gałęziach, które opadają nieco ku ziemi. Liście mają kształt szpilek, są jasnozielone, do 3 cm długości nie kłujące, zebrane w pączki na krótkopędach, nawet po kilkadziesiąt sztuk. Opadają na zimę, ale rozwijają się już wczesną wiosną, nawet jeszcze przed odmarznięciem gleby! 

Szyszki żeńskie są małe, początkowo jasnoróżowe, później brązowe, w kształcie małych różyczek. Są owalne i złożone z cienkich łusek, których brzegi nie są jak u niektórych modrzewi zagięte do wewnątrz. Co ciekawe, w przeciwieństwie do igieł, szyszki pozostają na drzewie nawet przez kilka lat zdobiąc go zarówno latem jak i zimą!

Modrzew dahurski nie jest wymagającym gatunkiem, w naszych warunkach rośnie bardzo dobrze, na różnych rodzajach gleby. Znakomicie znosi duże mrozy, jednak lubi stanowiska słoneczne. Pięknie wygląda w dużych ogrodach i parkach wśród innych roślin zarówno iglastych jak i liściastych.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Modrzew dahurski 'Dortmund'

  Larix gmelinii
  szczepienie
  Ocena:
  100%
  57,95 zł
  Dostępny
 2. Modrzew dahurski

  Larix gmelinii
  Ocena:
  100%
  40,85 zł
  Wyprzedane

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko