Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna chińska (Pinus tabuliformis)

Drzewo pochodzące z Dalekiego Wschodu, w Polsce dorasta do 15 m wysokości. Ma szeroką płaską koronę, z konarami wyrastającymi prawie poziomo. Gałęzie są bardzo długie. Igły są długie 10 – 15 cm i bardzo cienkie, żywozielone. Igły są skupione po 2 w krótkopędzie, ustawione pod kątem prostym do gałęzi. Szyszki długości 4-6 cm, o nieregularnym kształcie, zielone za młodu, po dojrzeniu orzechowo-brązowe. Szyszki pozostają na drzewie wiele lat.

Wymaga stanowiska słonecznego, najlepiej rośnie na piaszczystej, lekko wilgotnej glebie. W pełni mrozoodporna. Nadaje się do formowania jako drzewko bonsai. Sosnę chińską poleca do ogrodów orientalnych, japońskich oraz parków. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stała się dobrym gościem w Państwa ogrodzie.

Ciekawostki: Igły sosny chińskiej zawierają naturalne substancje owadobójcze, dlatego bywają używane do zwalczania szkodników w uprawach ekologicznych.

 

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Sosna chińska

  Pinus tabuliformis
  Ocena:
  18,00 zł
  niedostępny
 2. Sosna chińska odm. mukdensis

  Sosna chińska odm. mukdensis
  Ocena:
  niedostępny

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko