Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Sosna gęstokwiatowa

Sosna dwuigielna naturalnie rosnąca w lasach Korei i Japonii, gdzie dorasta do 20-30 m wysokości. Igły ma gładkie, proste, miękkie i elastyczne, o długości 8-12 cm. Rozgałęzia się nisko, ale dość szybko ogołaca dół pnia. Jej kora zabarwiona na czerwonopomarańczowo, łuszczy się cienkimi płatami. 

W ofercie naszej Szkółki można znaleźć liczne odmiany sosny gęstokwiatowej, m.in. o pokroju kulistym czy płaczącym. Na szczególną uwagę zasługują odmiany o igłach dwubarwnych, w zielono-żółte, poprzeczne pasy. Ich cieniutkie, wiotkie igły i niespotykane wybarwienie czynią je prawdziwymi gwiazdami każdego ogrodu. Delikatne, miękkie pędy łatwo poddają się ruchom powietrza, a kołysząc się na wietrze skrzą się w słońcu. 'Golden Ghost' i 'Oculus Draconis' mogą stanowić jasny, radosny element każdego ogrodu. Egzotyczna ciekawostka, ale przede wszystkim przepiękna, bardzo dekoracyjna roślina.

Sosna gęstokwiatowa, a zwłaszcza jej karłowe odmiany doskonale nadają się do formowania bonsai, są także niezastąpione w ogrodach japońskich.

Gatunek nie jest wymagający w stosunku do gleby, jednak wymaga gleby świeżej lub nawet wilgotnej; najlepiej rośnie na terenach o dużych ilościach opadów. W pełni mrozoodporna.

Produkty 20

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 20

Ustaw kierunek malejący
na stronę