Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cyprysowiec Leylanda (Cupressocyparis leylandii)

Cyprysowiec Leylanda jest mieszańcem międzyrodzajowym, powstałym ze skrzyżowania cyprysika nutkajskiego Chamaecyparis nootkatensis i cyprysa wielkoowocowego Cupressus macrocarpa. Po raz pierwszy został wyhodowany w 1888 r. w Wielkiej Brytanii przez C. J. Leylanda. W późniejszych latach jeszcze kilkukrotnie udawało się skrzyżować gatunki macierzyste, uzyskując rośliny podobne, ale nie identyczne, dlatego obecnie można spotkać cyprysowce, które nieco różnią się od siebie.

Jest to szybko rosnące drzewo, po dziesięciu latach osiąga nawet 4 m wysokości, dorosłe dorastają do 20 m. Młode cyprysowce charakteryzują się luźnym pokrojem, starsze nieco się zagęszczają. Przybiera kształt wąskiego stożka lub szerokiej kolumny, o lekko przewieszających się pędach. Igły zielonoszare.

Nie ma dużych wymagań siedliskowych, może rosnąć na niemal każdej glebie ogrodowej, preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste. Niestety, nie jest w pełni mrozoodporny, zatem w chłodniejszych rejonach jego uprawa bywa zawodna.  Szczególnie wrażliwe na mróz są młode rośliny, starsze lepiej znoszą niskie temperatury. Cyprysowiec Leylanda w zachodniej Europie jest bardzo często sadzony w formie żywopłotów i bardzo dobrze się w tej roli sprawdza. W Polsce, ze względu na ryzyko uszkodzeń mrozowych, polecany jest raczej jako soliter.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...
Filtruj produkty
Opcje zakupów
Dostępność

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Cyprysowiec Leylanda

  xCupressocyparis leylandii
  Ocena:
  14,00 zł
  w produkcji
 2. Cyprysowiec Leylanda 'Castlewellan Gold'

  xCupressocyparis leylandii 'Castlewellan Gold'
  Ocena:
  niedostępny
 3. Cyprysowiec Leylanda 'Gold Rider'

  Cupressocyparis leylandii 'Gold Rider'
  Ocena:
  niedostępny
 4. Cyprysowiec Leylandii 'Tweeduizendeen'

  Cupressocyparis leylandii 'Tweeduizendeen'
  Ocena:
  niedostępny
 5. Cyprysowiec Leylanda 'Naylors Blue'

  Cupressocyparis leylandii 'Naylors Blue'
  Ocena:
  niedostępny
 6. Cyprysowiec Leylanda 'Geuzert'

  Cupressocyparis leylandii 'Geuzert'
  Ocena:
  niedostępny

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko