Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Cyprysowiec Leylanda

xCupressocyparis leylandii
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Cupressocyparis leylandii

14,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

xCupressocyparis leylandii
Szybko rosnące drzewo, dziesięcioletnie rośliny mogą osiągać nawet 4 m wysokości, dorosłe dorastają do 20 m. Pokrój cyprysowca jest dość luźny, z wiekiem się zagęszcza. Przybiera kształt wąskiego stożka lub szerokiej kolumny. U niektórych krzewów gałązki lekko się przewieszają. Igły mają barwę zieloną, lekko szarawą.
Nie ma dużych wymagań siedliskowych, może rosnąć na niemal każdej glebie ogrodowej, preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste. Niestety, nie jest w pełni mrozoodporny. Strefa USDA 7a oznacza, że utrzymujące się temperatury poniżej -17, 8 st. C mogą powodować u niego uszkodzenia, zatem w Polsce może być uprawiany jedynie w najcieplejszych rejonach kraju, na stanowiskach osłoniętych. Szczególnie wrażliwe na duże mrozy są młode rośliny, starsze nabierają względnej odporności. Cyprysowiec Leylanda w zachodniej Europie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, jest bardzo często sadzony w formie żywopłotów i bardzo dobrze się w tej roli sprawdza. W Polsce, ze względu na ryzyko uszkodzeń mrozowych, polecany jest raczej jako soliter.

Cyprysowiec Leylanda jest mieszańcem międzyrodzajowym, powstałym ze skrzyżowania cyprysika nutkajskiego Chamaecyparis nootkatensis i cyprysa wielkoowocowego Cupressus macrocarpa. Wyhodowany w Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy w 1888 r. przez C. J. Leylanda, w późniejszych latach jeszcze kilkukrotnie udawało się skrzyżować gatunki macierzyste, uzyskując rośliny podobne, ale nie identyczne, dlatego obecnie można spotkać nieco różniące się od siebie cyprysowce.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
W sprzedaży Tak
Pora kwitnienia cały rok
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprysowiec Leylanda
Twoja ocena