Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cis japoński (Taxus cuspidata)

Jest to krzew iglasty, czasem nieduże drzewo, naturalnie występuje na terenie Rosji, Chin, Korei i Japonii. W zależności od klimatu przybiera różny pokrój. Najczęściej jest rozłożysty, szeroki,  o stożkowatym lub owalnym kształcie. Rośnie dość wolno, ale w dobrych warunkach może dorastać nawet do 15 m wysokości. Posiada bardzo ładną, łuszczącą się, czerwonobrązową korę.

Jest rośliną zimozieloną, iglastą. Jego igły są krótkie, do 2,5 cm długości, płaskie, z wierzchu ciemnozielone, zaś od spodu jaśniejsze, prawie żółte, nieregularnie rozłożone na pędach.

Owocem, podobnie jak u innych cisów, jest czerwona jagoda zawierająca małe nasionko w mięsistej osnówce (osnówka stanowi jedyną nie trującą część rośliny). Cis japoński obficie pokrywa się owocami, dzięki czemu jest jeszcze bardziej dekoracyjne. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie. Może rosnąć nawet na przeciętnie żyznej glebie, umiarkowanie wilgotnej i świeżej. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Całkowicie mrozodoporna.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Cis japoński

  Taxus cuspidata
  Ocena:
  18,00 zł
  niedostępny
 2. Cis japoński 'Aurescens'

  Taxus cuspidata 'Aurescens'
  Ocena:
  16,00 zł
  w produkcji
 3. Cis japoński 'Nana'

  Taxus cuspidata 'Nana'
  Ocena:
  12,00 zł
  niedostępny
 4. Cis japoński 'Zen-Dan'

  Taxus cuspidata 'Zen-Dan'
  Ocena:
  niedostępny
 5. Cis japoński odm. luteobaccata

  Taxus cuspidata var. luteobaccata
  Ocena:
  niedostępny

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko