Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Jodła koreańska 'Silberlocke'

Abies koreana 'Silberlocke'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Pojemnik: C2

Model: Wys. 25 - 35 cm

Abies koreana 'Silberlocke'

Jedna z najpiękniej wybarwionych jodeł koreańskich, wyselekcjonowana przez L. G. Horstmanna w 1978 roku w Niemczech. Jest to drzewo o wolnym tempie wzrostu, początkowo roczne przyrosty nie liczą więcej niż 15- 25cm, z wiekiem tempo wzrostu dość mocno przyspiesza w wyniku czego roczne przyrosty mogą sięgać nawet 30-35 cm. W perspektywie 10 letniej daje to drzewka mierząca około 2 m wysokości i do 1m szerokości, docelowo zaś roślina może osiągać nawet 3 - 4 m wysokości. Pokrój dorosłej rośliny jest szeroko stożkowy, bardzo pełny i zwarty, natomiast u młodych roślin najczęściej ciężko dopatrzyć się jakiegoś regularnego pokroju, gdyż z trudem wykształcają przewodnik, dlatego też konieczne jest wspomaganie młodych roślin podporą dopóki nie wykształcą wyraźnego przewodnika.

Odmiana ‘Silberlocke’ wyglądem bardzo przypomina wcześniej wyselekcjonowaną odmianę ‘Silver Show’. Największą jej atrakcją są krótkie igły, charakterystycznie zawinięte ku środkowi, tak, że widoczna jest ich spodnia, biała strona, jednak w odróżnieniu do ‘Silver Show’ pośrodku pędów widoczne jest jeszcze pasmo zieleni, gdyż są one za krótkie aby okalać cały pęd. Dzięki takiemu ułożeniu igieł drzewko wygląda niezwykle mieniąc się odcieniami bieli i zieleni i jest tak samo ozdobne przez okrągły rok, a w zimie znakomicie prezentuje swoje wdzięki w aranżacjach bożonarodzeniowych. Najlepiej sadzić ją pojedynczo w dobrze wyeksponowanych miejscach. Dodatkową ozdobę stanowią duże, niebieskofioletowe szyszki zawiązywane już przez kilkuletnie rośliny. Jest to odmiana łatwa w uprawie, niewymagająca. Jest odporna na mrozy oraz okresowe susze. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, wilgotnych, dobrze zdrenowanych i lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Typ rośliny drzewa iglaste, krzewy iglaste
Pokrój stożkowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Barwa liści / igieł srebrno-zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne szyszki, gęste i wiecznie zielone
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jodła koreańska 'Silberlocke'
Twoja ocena