Jodła kalifornijska 'Glauca Compact'

Abies concolor 'Glauca Compact'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2; C1,5

Model: Wys. 10-30 cm

Abies concolor 'Glauca Compact'

Jasnoniebieskie igły tej kompaktowej odmiany rozświetlą każdy ciemniejszy zakątek ogrodu! Odmiana ‘Glauca Compacta’ łączy niewielkie rozmiary, pozwalające na uprawę nawet w mniejszych ogrodach, z pięknym odcieniem igieł, który rzuca się w oczy, a jednocześnie czyni odmianę przydatną w wielu różnych kompozycjach. Rośnie wolno, po 10 latach może dorosnąć do 1 metra wysokości, w młodości wytwarzać może lekko nieregularny pokrój, ale starsze osobniki jeśli nie były korygowane będą szeroko stożkowate z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem.

Jodła kalifornijska jest gatunkiem, który słynie wręcz z niskich wymagań, może rosnąć bezproblemowo niemal w każdych warunkach (oczywiście w granicach rozsądku). To samo tyczy się tej odmiany – glebę przed sadzeniem tej rośliny należy wymienić lub nawieźć jedynie w skrajnych przypadkach, zazwyczaj wystarczy okresowe podsypanie uniwersalnym nawozem. W ogrodach sprawdzi się w kompozycjach z półkarłowymi oraz karłowymi formami iglastymi, rzadziej łączy się ją z krzewami liściastymi. Pięknie wygląda w pobliżu wody oraz otoczona naturalnymi dużymi kamieniami, głazami.

Jej mrozoodporność sięga -40 stopni Celsjusza, więc żadnych ograniczeń co do nasadzeń w Polsce nie ma, bardzo rzadko mogą się w cieplejszych regionach kraju zdarzyć sytuacje, kiedy jodełka wypuści nowe przyrosty, które zostaną obmrożone przez późny przymrozek – zdarza się to jednak w przypadku tego gatunku rzadko.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jodła kalifornijska 'Glauca Compact'
Twoja ocena