Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna błotna (Pinus mugo)

Naturalnie występuje na średnich wysokościach różnych pasm górskich Europy, prawie wyłącznie na torfowiskach. Charakteryzuje się zróżnicowanym typem wzrostu: egzemplarze w centralnej części torfowiska rośnie w formie krzaczastej, natomiast na skraju torfowiska, w towarzystwie innych wysokich drzew, sosna błotna rośnie w formie drzewa z wyraźnym przewodnikiem, osiągając nawet 10 m wysokości i przyjmując ładny, regularny, stożkowy pokrój. Igły ciemnozielone, sztywne i grube, o długości 3-4 cm, zebrane po dwie, utrzymujące się na drzewie nawet przez 9 lat. Szyszki asymetryczne.

Na naturalnych stanowiskach sosna błotna rośnie na podmokłych, bardzo kwaśnych glebach i takie warunki preferuje, ale znosi także gleby suchsze i nieco mniej kwaśne. W pełni mrozoodporna, niewrażliwa na zanieczyszczenia powietrza. Wymaga stanowiska słonecznego. Polecana przede wszystkich do założeń naturalistycznych i parków.

Obecnie w ofercie naszej Szkółki znajdują się także karłowe odmiany sosny błotnej, które nawet w sprzyjających warunkach rosną w formie niedużego, mocno zagęszczonego krzewu.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Sosna błotna 'Rejviz'

  Pinus rotundata 'Rejviz'
  Ocena:
  32,00 zł
  dostępny
 2. Sosna błotna 'Orange Sebastian'

  Pinus uncinata ssp rotundata 'Orange Sebastian'
  Ocena:
  32,00 zł
  dostępny
 3. Sosna błotna 'Hnizdo'

  Pinus rotundata 'Hnízdo'
  Ocena:
  32,00 zł
  w produkcji
 4. Sosna błotna

  Pinus rotundata
  Ocena:
  18,00 zł
  w produkcji
 5. Sosna bośniacka 'Zwerg Schneverdingen'

  Pinus heldreichii 'Zwerg Schneverdingen'
  Ocena:
  32,00 zł
  w produkcji

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko