Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Sosna błotna (Pinus mugo)

Naturalnie występuje na średnich wysokościach różnych pasm górskich Europy, prawie wyłącznie na torfowiskach. Charakteryzuje się zróżnicowanym typem wzrostu: egzemplarze w centralnej części torfowiska rośnie w formie krzaczastej, natomiast na skraju torfowiska, w towarzystwie innych wysokich drzew, sosna błotna rośnie w formie drzewa z wyraźnym przewodnikiem, osiągając nawet 10 m wysokości i przyjmując ładny, regularny, stożkowy pokrój. Igły ciemnozielone, sztywne i grube, o długości 3-4 cm, zebrane po dwie, utrzymujące się na drzewie nawet przez 9 lat. Szyszki asymetryczne.

Na naturalnych stanowiskach sosna błotna rośnie na podmokłych, bardzo kwaśnych glebach i takie warunki preferuje, ale znosi także gleby suchsze i nieco mniej kwaśne. W pełni mrozoodporna, niewrażliwa na zanieczyszczenia powietrza. Wymaga stanowiska słonecznego. Polecana przede wszystkich do założeń naturalistycznych i parków.

Obecnie w ofercie naszej Szkółki znajdują się także karłowe odmiany sosny błotnej, które nawet w sprzyjających warunkach rosną w formie niedużego, mocno zagęszczonego krzewu.

Pokaż mniej
Filtruj produkty

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Sosna błotna 'Rejviz'
  Pinus rotundata 'Rejviz'
  szczepienie
  44,00 zł
  Dostępny
 2. Sosna błotna 'Orange Sebastian'
  Pinus uncinata ssp rotundata 'Orange Sebastian'
  szczepienie
  42,00 zł
  Dostępny
 3. Sosna błotna 'Hnizdo'
  Pinus rotundata 'Hnízdo'
  szczepienie na pniu
  Atlas
 4. Sosna błotna
  Pinus rotundata
  sadzonki ukorzeniane
  Atlas

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko