Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Sosna błotna

Naturalnie występuje na średnich wysokościach różnych pasm górskich Europy, prawie wyłącznie na torfowiskach. Charakteryzuje się zróżnicowanym typem wzrostu: egzemplarze w centralnej części torfowiska rośnie w formie krzaczastej, natomiast na skraju torfowiska, w towarzystwie innych wysokich drzew, sosna błotna rośnie w formie drzewa z wyraźnym przewodnikiem, osiągając nawet 10 m wysokości i przyjmując ładny, regularny, stożkowy pokrój. Igły ciemnozielone, sztywne i grube, o długości 3-4 cm, zebrane po dwie, utrzymujące się na drzewie nawet przez 9 lat. Szyszki asymetryczne.

Na naturalnych stanowiskach sosna błotna rośnie na podmokłych, bardzo kwaśnych glebach i takie warunki preferuje, ale znosi także gleby suchsze i nieco mniej kwaśne. W pełni mrozoodporna, niewrażliwa na zanieczyszczenia powietrza. Wymaga stanowiska słonecznego. Polecana przede wszystkich do założeń naturalistycznych i parków.

Obecnie w ofercie naszej Szkółki znajdują się także karłowe odmiany sosny błotnej, które nawet w sprzyjających warunkach rosną w formie niedużego, mocno zagęszczonego krzewu.

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę