Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Wiśnia wczesna 'Yamadei'

Prunus incisa 'Yamadei'
32,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys.70-110cm

Prunus incisa 'Yamadei'

Śliczny, biało kwitnący krzew, osiągający 2 - 3 metry wysokości. Wykształca pokrój kulisty, a pień już przy samej ziemi rozgałęzia się na bardzo liczne odnogi, przez co tworzy bardzo gęstą koronę. Wiśnia ta naturalnie występuje w Japonii, znaleziona pierwotnie na zboczach góry Fuji w roku 1916. Kwitnie wczesną wiosną, na początku kwietnia lub nawet już pod koniec marca! Kwiaty białe, typowe dla wiśni wczesnych – nie otwierają się do końca przez co wyglądają trochę jak małe, białe dzwoneczki, zwisające licznie z gałązek krzewu. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, w której rośnie, ale nie powinna to być gleba w każdym razie mocno zbita. Najbujniej będzie rosła w glebie żyznej i dobrze zdrenowanej, a także wilgotnej. Stanowisko koniecznie słoneczne – będzie wtedy rozwijać zdecydowanie więcej kwiatów niż w miejscach zacienionych.

Wiśnia ta nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów w trakcie sezonu wegetacyjnego, choć można ją lekko ciąć i formować, po przekwitnięciu. W ogrodzie odnajduje się idealnie jako element klombów, zmieszana w grupach z innymi, wyższymi krzewami kwitnącymi. Można pokusić się o wykorzystanie tej wiśni w grupie wiśni japońskich, co zamplifikuje moc kwitnienia tych roślin – musimy jednak pamiętać, aby umieścić odmianę ‘Yamadei’ od strony południowej, tak aby miała wystarczająco dużo światła, a górującą nad nią inną wiśnię dobrać tak aby miała ażurową koronę (np. wiśnia w odmianie ‘Tibetica’ o prześwitującej koronie oraz pięknej, łuszczącej się korze).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pokrój kulisty
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Barwa kwiatów różowe, jasno-różowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty, kwitnie w cieniu