Karagana syberyjska 'Nana'

Caragana arborescens 'Nana'
30,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C4, C5

Model: Wys. Forma Pienna 40-150 cm

Caragana arborescens 'Nana'

Najbardziej atrakcyjnym elementem karagany syberyjskiej 'Nana' są żółte kwiaty i pierzaste liście, przypominające swym wyglądem kwiaty i liście znanej robinii akacjowej.

Jest niewielkim krzewem, który dorasta do około 1-1, 5 metrów wysokości i szerokości od wysokości szczepienia. Liście są długości do 10 cm, jasnozielone, delikatne i na obu końcach zaokrąglone. Urokliwe żółte kwiaty o kształcie motylkowym zakwitają od maja do okolic czerwca. Owocem są średnio długie, jasnożółte strąki, dojrzewające w lipcu i sierpniu.

Odmiana nie posiada szczególnych wymagań stanowiskowych, dobrze rośnie niemal w każdych warunkach. Odradza się stanowczo w miejscach bardzo mokrych. W celu lepszego wzrostu i uzyskania bardziej obfitego kwitnienia polecamy sadzenie na stanowiskach słonecznych.


Karagana syberyjska 'Nana' może być także wykorzystywana w kompozycjach rabatowych, ogrodach przydomowych czy też w zieleni osiedlowej. Może być sadzona pojedynczo (soliter), gdyż jest warta wyeksponowania ze względu na swoje walory ozdobne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Karagana syberyjska 'Nana'
Twoja ocena