Karagana syberyjska 'Nana'

Caragana arborescens 'Nana'
30,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C4, C5

Model: Wys. Forma Pienna 40-150 cm

Caragana arborescens 'Nana'

Najbardziej atrakcyjnym elementem karagany syberyjskiej 'Nana' są żółte kwiaty i pierzaste liście, przypominające swym wyglądem kwiaty i liście znanej robinii akacjowej.

Jest niewielkim krzewem, który dorasta do około 1-1, 5 metrów wysokości i szerokości od wysokości szczepienia. Liście są długości do 10 cm, jasnozielone, delikatne i na obu końcach zaokrąglone. Urokliwe żółte kwiaty o kształcie motylkowym zakwitają od maja do okolic czerwca. Owocem są średnio długie, jasnożółte strąki, dojrzewające w lipcu i sierpniu.

Odmiana nie posiada szczególnych wymagań stanowiskowych, dobrze rośnie niemal w każdych warunkach. Odradza się stanowczo w miejscach bardzo mokrych. W celu lepszego wzrostu i uzyskania bardziej obfitego kwitnienia polecamy sadzenie na stanowiskach słonecznych.


Karagana syberyjska 'Nana' może być także wykorzystywana w kompozycjach rabatowych, ogrodach przydomowych czy też w zieleni osiedlowej. Może być sadzona pojedynczo (soliter), gdyż jest warta wyeksponowania ze względu na swoje walory ozdobne.

Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy