Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia wonna 'antypka'

Prunus mahaleb
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
12,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Prunus mahaleb

Gatunek pochodzący z zachodniej i środkowej Azji oraz południowo-wschodniej Europy rosnący w lasach, zaroślach i na otwartych suchych zboczach. Jest niskim drzewem, rzadziej krzewem, osiąga wysokość do 7 m. Kora na młodszych gałęziach brunatnoszara i gładka z dobrze widocznymi przetchlinkami. Na starszych gałęziach i na pniu płytko spękana. Liście żywo zielone, jajowate lub okrągłe do 6 cm długości, jesienią przebarwiają się na żółto. Kwiaty barwy białej, do 2 cm średnicy, zebrane po 3-5 w baldachogrona. Kwitnie w maju. Owoce średnicy 0, 5 cm, początkowo zielone, później purpurowe i ostatecznie po dojrzeniu czarne. Jest rośliną mrozoodporną. Preferuje słoneczne lub półcieniste stanowiska oraz przepuszczalne i lekko zasadowe gleby. Może także rosnąć na glebach ubogich.
Zastosowanie: szczególnie ładnie wygląda, jeśli sadzona pojedynczo dla uwydatnienia pokroju. Dodatkową atrakcją są silnie pachnące kwiaty. Dobra roślina do stosowania na żywopłoty. Może być sadzona w zadrzewieniach przeciwerozyjnych, gdyż wydaje odrośla korzeniowe. Wykorzystywana jest również jako podkładka do szczepienia odmian wiśni i czereśni.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, szpalery, zieleń publiczna, żywopłoty, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia wonna 'antypka'
Twoja ocena