Jaśminowiec 'Biały Sopel'

Philadelphus 'Biały Sopel'
7,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys. 30-40 cm

Philadelphus 'Biały Sopel'

Biały Sopel to mało znana polska odmiana jaśminowca, charakteryzująca się pięknymi, białymi kwiatami średniej wielkości. Tworzy z reguły duże krzewy, osiągające ponad 3 metry wysokości oraz do 2-2, 5 metra szerokości. Jego sylwetka częściowo przypomina duże, stare krzewy jaśminowca wonnego, część pędów wznosi się pionowo by w późniejszym okresie przewieszać się mocno ku ziemi. Najlepiej jaśminowiec będzie czuł się w żyznej glebie, umiarkowanie wilgotnej (nie przesychającej zbytnio), o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Jeśli jednak miejsce gdzie zamierzamy go posadzić jest w miarę wilgotne to poradzi sobie również na słabszych glebach.

Wymaga pełnego nasłonecznienia - najobficiej wtedy kwitnie, posadzony w półcieniu będzie również rósł bujnie i co prawda będzie kwitł, jednak o wiele słabiej. Roślina ta posadzona w sprzyjającym miejscu, przy minimalnej opiece w ciągu sezonu zaszczyci nas pięknymi oraz bardzo wonnymi kwiatami, które roztoczą swą woń naprawdę daleko od stanowiska samej rośliny. W mniejszych ogrodach w bezwietrzne letnie wieczory można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zapach kwiatów tego jaśminowca będzie można bez wysiłku wyczuć w całym ogrodzie!

Idealne miejsca dla tego krzewu to brzegi polan parkowych, brzegi ogrodu – miejsca w rogu ogrodzenia, świetnie nadaje się również do tworzenia klombów. Ze względu na stosunkowo niewielką uwagę jaką trzeba poświęcać tej roślinie w ciągu roku można ją z powodzeniem stosować również w zieleni miejskiej, do obsadzania skwerów, placów oraz placów między blokami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jaśminowiec 'Biały Sopel'
Twoja ocena