Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Wiśnia Sargenta

Prunus sargentii
38,00 zł
Wyprzedane

Wysokość sadzonki: 40 - 70 cm

Prunus sargentii

Gatunek wiśni, występujący naturalnie w Japonii, Korei oraz na wyspie Sachalin. Ze względu na swoje walory, do uprawy w Europie oraz Ameryce Północnej trafiła już w 1908 roku. Rośnie w formie drzewa, dorastając maksymalnie do 10 – 12 metrów wysokości. Pień tego drzewa jest gruby i mocny, często rozgałęzia się już nisko nad ziemią, dzieląc się na kilka grubych konarów, na których wparta jest szeroka i rozbudowana korona. Obrazowo można powiedzieć, że dorosłe osobniki wiśni Sargenta przypominają trochę stare, nieprowadzone czereśnie owocowe, jakie można w Polsce spotkać w opuszczonych sadach.

Liście tego drzewa również są podobne do liści czereśni, mają powyżej 10 cm długości, piłkowane na brzegach. Wiśnia ta obficie kwitnie, kwiaty pojedyncze, koloru różowego pojawiają się wiosną w okolicy początku maja. Latem miejsce kwiatów zajmują ciemnoczerwone owoce, które są jadalne. Ze względu jednak na ich niewielkie rozmiary (są wielkości ziarenek grochu) pozostają głównie ptasim przysmakiem. Nadaje się do sadzenia w parkach miejskich oraz przydomowych ogrodach, głównie jako soliter, gdyż osiąga spore rozmiary. Nie jest to drzewo dobre do obsadzania ulic, gdyż jest słabo odporne na zanieczyszczenia powietrza. Można jednak tworzyć piękne alejki spacerowe lub drogi rowerowe obsadzone tą wiśnią, gdzie nie będą narażone na zapylenie oraz zanieczyszczenia.

Jest to gatunek praktycznie całkowicie mrozoodporny, można sadzić to drzewo praktycznie na terenie całego kraju bez obaw o przemarzanie. Wymaga gleby żyznej i przepuszczalnej, dobrze zdrenowanej oraz co istotne – umiarkowanie wilgotnej. Wiśnia ta co prawda dobrze znosi dłuższe nawet okresy suszy ale może wtedy nieco tracić na uroku i gubić liście, co jest sytuacją niepożądaną, gdyż jesienią ulistnienie przybiera przepiękną krwistoczerwoną barwę! Jest to bez wątpienia jedna z piękniej przebarwiających się wiśni w okresie jesiennym i można to brać pod uwagę w trakcie tworzenia kompozycji w ogrodzie lub parku. Drzewo to nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych w trakcie sezonu wegetacyjnego.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia Sargenta
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Prunus sargentii
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C3 – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Zastosowanie aleje i szpalery, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Docelowa rozpiętość od 3 m do 5 m
Wysokość docelowa od 5 m do 10 m
Kolor owoców czerwone
Owoce rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania lato
Barwa kwiatów różowe
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, dla ptaków i zwierząt
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, dekoracyjne owoce, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią
Wysokość sadzonki 40 - 70 cm

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko