Karagana syberyjska 'Lorbergii'

Caragana arborescens 'Lorbergii'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3

Model: Wys. Forma Pienna 60-100cm

Caragana arborescens 'Lorbergii'

Średniej wysokości krzew, o smukłym, łukowatym pokroju. Dorasta przeciętnie do 3 m wysokości i do 1 m szerokości. Pędy tej odmiany są wyprostowane, niektóre jednak opadają ku dołowi, inne z kolei są wygięte ku górze i lekko pofalowane. Bardzo charakterystyczne dla tej odmiany liście, złożone z bardzo wąskich, pierzastych listków w kolorze jasnozielonym.

Kwiaty pojawiają się w maju, są rurkowate, żółte, wąskie i miododajne, przyciągają liczne owady. Owocuje dopiero w październiku i wówczas na krzewie możemy zaobserwować ładne, ciekawe strąki w kolorze jasnobrązowym. Nie jest wymagająca w uprawie, może rosnąć na zwykłych ogrodowych glebach, ale o małej wilgotności, wręcz suchych. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste.

Jest to krzew o bardzo egzotycznym wyglądzie, z czym wiąże się poniekąd słaba mrozoodporność, dlatego należy go okrywać na zimę. Jest za to odporny na zanieczyszczenia i zasolenie. Jest to piękna roślina nadająca się zarówno do ogródków przydomowych, do parków czy na szpalery.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Karagana syberyjska 'Lorbergii'
Twoja ocena