Grusza wierzbolistna

Pyrus salicifolia
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys.40 - 120 cm

Pyrus salicifolia


Wielka ciekawostka dendrologiczna! Gatunek gruszy, który na pierwszy rzut oka wygląda jak wierzba biała! Liście tego drzewa są mocno wydłużone, do 10 cm długości, obficie pokryte kutnerem przez co sprawiają wrażenie srebrzystych. Drzewo to pochodzi z Bliskiego Wschodu (Kaukaz), jest bardzo odporne na mróz i może być dzięki temu sadzone praktycznie na terenie całego kraju bez obaw o straty związane z mrozami. Dla pewności można jedynie okryć prewencyjnie młode rośliny przez pierwszą lub pierwsze dwie zimy jeśli mrozy będą naprawdę mocne.

Drzewo dla niewtajemniczonych jeszcze adeptów ogrodnictwa może być iście szokujące w okresie owocowania, kiedy to niewielkie gruszki pojawiają się między wierzbowymi liśćmi!

Drzewo obok odporności na mróz charakteryzuje się również dużą wytrzymałością na susze, może także rosnąć na bardzo słabych glebach. Dorasta do 5-7 metrów w warunkach krajowych, na krótkim pniu wykształca owalną, lekko jajowatą koronę, która w okolicy kwietnia pokrywa się całą masą drobnych białych kwiatów, z których rozwiną się później niewielkie, niejadalne owoce. Roślina polecana do ogrodów ze słabszą glebą oraz nienajlepszymi stosunkami wodnymi.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Grusza wierzbolistna
Twoja ocena