Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Oliwnik srebrzysty

Elaeagnus commutata
14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 50-70cm

Elaeagnus commutata (Elaeagnus argentea)

Dzięki srebrzystym liściom jest jednym z z najpiękniejszych oliwników. Krzew dorasta do 1 – 2 m, krzewi się wszerz dzięki rozłogom. Ma eliptyczne, wąskie i bardzo długie liście 4 – 10 cm. Z wierzchu są szarosrebrzyste, ciemniejsze, zaś od spodu są srebrne błyszczące z brązowymi kropkami. Ma rdzawobrązowe pędy, pozbawione cierni. Kwiaty wyrastają w kątach liści zwykle w czerwcu. Są ok. 15 mm długie, lejkowate, dwubarwne. Z zewnątrz srebrne, od wewnątrz żółte. Owocuje w końcu sierpnia, wytwarzając żółte, kuliste owoce o średnicy ok. 10 mm. Pochodzi z środkowych stanów USA, gdzie rośnie w dolinach rzecznych i na stokach.

Uprawa i zastosowanie: Świetnie rośnie na glebach suchych, piaszczystych, miejscach nasłonecznionych. Silnie rozrasta się w szerz – dlatego warto boczne pędy wycinać wg uznania. Dobrze zimuje. Jest odporny na zanieczyszczenia powietrza, zasolenie gleby i suszę. Ze względu na dużą odporność polecany jest dla początkujących, do nasadzeń przydrożnych, miejskich, nadmorskich, na gleby jałowe, do umacniania skarp, na wiatrochrony – wszędzie tam gdzie dla innych roślin jest za trudno. W ogrodach ładnie prezentuje się na tle roślin ciemnozielonych i czerwonych. Może zasłaniać także mało interesujące miejsca.
Ciekawostki: Dzięki współżyciu z bakteriami brodawkowymi oliwnik wzbogaca glebę w azot.
Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Oliwnik srebrzysty
Twoja ocena