Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Grusza ussuryjska

Pyrus ussuriensis
25,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 30 - 100 cm

Pyrus ussuriensis

Jest to gatunek gruszy pochodzący z północnej Japonii oraz z północno-wschodnich Chin i Korei. Jest ona tam bardzo pospolita i może dorastać do 15 m wysokości. U nas nie osiąga już tak dużych wymiarów, a ponadto występuje niezwykle rzadko, zwykle spotykana jest w ogrodach botanicznych lub jako roślina ozdobna uprawiana zwykle przez kolekcjonerów. Z kolei w USA grusza Ussuryjska jest wykorzystywana głównie jako podkładka zarówno w sadownictwie jak i w szkółkarstwie ozdobnym. Wynika to z tego względu iż grusza ussuryjska jest jednym z najbardziej odpornych na mróz i zarazę ogniową gatunków grusz. To średniej wielkości drzewo zazwyczaj przybiera formę kulistą lub delikatnie stożkową, jego pędy są żółtoszare, lekko omszone i cierniste.

Liście w trakcie sezonu, latem są ciemnozielone, jednak jesienią przebarwiają się na bardzo atrakcyjne czerwono purpurowe barwy, co jest dodatkowym walorem ozdobnym tego gatunku. Liście są stosunkowo duże, jajowate ale wydłużone i ostro zakończone, a na brzegach ząbkowane i szczeciniaste. Kwiaty są duże, pąki różowe, natomiast po rozwinięciu płatki kwiatów stają się śnieżnobiałe z czarnymi pręcikami w środku. Oprócz tego że cieszą oczy, wydzielają bardzo ładny zapach przyciągający liczne owady. Dojrzewające późną jesienią owoce są jadalne, aczkolwiek nie wszystkim odpowiada ich smak. W kształcie są gruszkowate lub kuliste, do 3, 5 cm średnicy, okryte zielonożółtą skórką z czerwonym odcieniem. Grusza Ussuryjska preferuje gleby piaszczyste lub lekko gliniaste najlepiej o obojętnym pH, najlepszym stanowiskiem są dla niej miejsca słoneczne lub półcieniste.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 4m do 6m
Pochodzenie brak info
Rodzaj owoców jadalne, ozdobne
Barwa kwiatów białe, beżowe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, szpalery, zieleń publiczna, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, do formowania
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , witalne , horiterapełtyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią