Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Metasekwoja chińska 'White Spot'

Metasequoia glyptostroboides 'White Spot'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C2

Model: Wys.40-100cm

Metasequoia glyptostroboides 'White Spot'

Jest to niewysokie drzewo, dorastające do 8 m wysokości i 3 m szerokości, przy czym cechuje się średnio szybkim wzrostem, po 10 latach osiąga około 4 m wysokości i około 1, 5 szerokości. Ma pokrój kolumnowy, stożkowy, przy czym jest dość rozłożysta. Pędy opadają na końcach lekko ku ziemi. Najbardziej charakterystyczną cechą tej odmiany są miękkie igły, które przebarwiają się w ciągu sezonu, wiosną są przeważnie zielone i biało lub kremowo nakrapiane, latem przybierają odcień różowy, a jesienią żółty. Nie są trwałe i opadają na zimę.

Najefektywniejszy wzrost występuje na stanowiskach słonecznych o próchnicznych, gliniastych glebach, najlepiej o odczynie kwaśnym i lekko podmokłych. Ponieważ odmiana ta lubi wilgotne podłoża, dobrze sprawdza się przy zbiornikach wodnych lub na stanowiskach bagiennych. Młode rośliny należy zimą zabezpieczyć przed przemarznięciem. Starsze są bardzo odporne na mrozy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Metasekwoja chińska 'White Spot'
Twoja ocena