Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Grusza chińska biała

Pyrus bretschneideri
25,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 60 -130 cm

Pyrus bretschneideri Rehder

Grusza chińska biała to hybryda gatunków grusz, występująca naturalnie w północnych regionach Chin. Niedawne badania genetyczne potwierdziły powiązania tego gatunku z gruszą ussuryjską oraz gruszą azjatycką (piaskową). W miejscu swojego naturalnego występowania często gatunek ten uprawiany jest jako drzewo owocowe. Rodzi smaczne, średniej wielkości owoce o skórce w kolorze bardzo jasnożółtym, wręcz białym (stąd nazwa). W przeciwieństwie do często sadzonych obecnie w Polsce grusz azjatyckich, ta posiada owoce w swoim kształcie przypominające bardziej owoce grusz europejskich, nie są one kuliste, a lekko wyciągnięte. Pod względem uprawy grusza ta nadaje się do cieplejszych regionów kraju, w pozostałych również da sobie radę, ale młode sadzonki należy okrywać przez pierwsze zimy. Wzrost średnio szybki, drzewka osiągają raczej niewielkie rozmiary, choć w dużej mierze zależy to od zastosowanej podkładki.

Do dobrego kwitnienia, a co za tym idzie również dobrego owocowania konieczne są miejsca słoneczne, ale możliwie osłonięte od wiatrów. Gleba żyzna, wilgotna zdecydowanie pozytywnie wpłynie na sukces w uprawie. W ogrodach oprócz funkcji użytkowej gatunek ten może także pełnić szeroko pojęte funkcje ozdobne. Wiosną ozdobą drzewa są jego śnieżnobiałe kwiaty, które w miejscach słonecznych pojawiają się na gałązkach bardzo obficie. Latem oraz jesienią drzewo zdobią następująco po sobie ciekawe, białawe owoce oraz jesienne złotawo-pomarańczowe liście, które przebarwiają się na dosyć długi okres zanim opadną na ziemię. W ogrodach naturalistycznych pięknie wyglądają nie prowadzone drzewa tego gatunku, tworzące silne rozgałęzione konary już od samej ziemi – widok tak rosnącego drzewa w starszym wieku robi duże wrażenie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 4m do 6m
Pochodzenie brak info
Rodzaj owoców jadalne, ozdobne
Barwa kwiatów białe, beżowe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, szpalery, zieleń publiczna, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, do formowania
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , witalne , horiterapełtyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią