Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Grusza chińska biała

Pyrus bretschneideri
25,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 60 -130 cm

Pyrus bretschneideri Rehder

Grusza chińska biała to hybryda gatunków grusz, występująca naturalnie w północnych regionach Chin. Niedawne badania genetyczne potwierdziły powiązania tego gatunku z gruszą ussuryjską oraz gruszą azjatycką (piaskową). W miejscu swojego naturalnego występowania często gatunek ten uprawiany jest jako drzewo owocowe. Rodzi smaczne, średniej wielkości owoce o skórce w kolorze bardzo jasnożółtym, wręcz białym (stąd nazwa). W przeciwieństwie do często sadzonych obecnie w Polsce grusz azjatyckich, ta posiada owoce w swoim kształcie przypominające bardziej owoce grusz europejskich, nie są one kuliste, a lekko wyciągnięte. Pod względem uprawy grusza ta nadaje się do cieplejszych regionów kraju, w pozostałych również da sobie radę, ale młode sadzonki należy okrywać przez pierwsze zimy. Wzrost średnio szybki, drzewka osiągają raczej niewielkie rozmiary, choć w dużej mierze zależy to od zastosowanej podkładki.

Do dobrego kwitnienia, a co za tym idzie również dobrego owocowania konieczne są miejsca słoneczne, ale możliwie osłonięte od wiatrów. Gleba żyzna, wilgotna zdecydowanie pozytywnie wpłynie na sukces w uprawie. W ogrodach oprócz funkcji użytkowej gatunek ten może także pełnić szeroko pojęte funkcje ozdobne. Wiosną ozdobą drzewa są jego śnieżnobiałe kwiaty, które w miejscach słonecznych pojawiają się na gałązkach bardzo obficie. Latem oraz jesienią drzewo zdobią następująco po sobie ciekawe, białawe owoce oraz jesienne złotawo-pomarańczowe liście, które przebarwiają się na dosyć długi okres zanim opadną na ziemię. W ogrodach naturalistycznych pięknie wyglądają nie prowadzone drzewa tego gatunku, tworzące silne rozgałęzione konary już od samej ziemi – widok tak rosnącego drzewa w starszym wieku robi duże wrażenie.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Grusza chińska biała
Twoja ocena