Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do czwartku

Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku, aby nie utknęły w weekend na sortowni.

Zdecydowana większość naszych paczek dociera już następnego dnia po nadaniu.

Świerk chiński odm. odgiętołuskowa

Picea asperata var. retroflexa
Ocena:
35,00 zł
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021

Picea asperata var. retroflexa

Świerk ten opisany po raz pierwszy w 1906 roku, występuje w zachodnich regionach prowincji Seczuan w Chinach, przeważnie na wysokościach 3000 – 4000 m n. p. m. Wyróżnia się od gatunku świeżymi przyrostami, mającymi jasnozłotą barwę. Igły typowe dla gatunku, delikatne, długie na około 3 cm, odchylone od pędów pod dużym kątem koloru niebieskozielonego (podobne czasem do wysrebrzonych okazów świerka kłującego). Ozdobą są również szyszki, w kształcie silnie wydłużonego jaja, osiągające do 12 cm długości. Łuski szyszek są początkowo silnie dogięte do szyszki, po czym stopniowo zaczynają odginać się silnie do tyłu, uwalniając nasiona.

Drzewo w naszych warunkach dorasta do 5 – 10 metrów, w młodości pokrój jest wąski, a pędy lekko zadarte ku górze sprawiając wrażenie korony kolumnowej, z czasem jednak konary zaczynają rosnąć poziomo, tworząc szerokie łuki, charakterystyczne dla gatunku. Świerk ten, choć bardzo mało znany, to idealnie nadaje się do uprawy w Polsce, nie marznie ani w zimie, ani nie jest wrażliwy na późne przymrozki. Sprawdzi się w większych ogrodach, gdzie rosnąc w odpowiednim rozstawie wykształci bardzo szeroką, typową dla siebie sylwetkę z szeroko rozpostartymi gałęziami. Zasługuje z pewnością na miejsca wysunięte, eksponowane, świetnie wygląda sadzony samotnie (ewentualnie w niewielkiej monotypowej grupie) na polanie bez towarzystwa innych roślin. Rośnie na tyle silnie, że już po kilku latach od posadzenia do gruntu zaczyna stanowić nie lada ozdobę!

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk chiński odm. odgiętołuskowa
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany var. retroflexa
Nazwa łacińska Picea asperata
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021
Sprzedaż styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Barwa liści / igieł zielone
Miejsce sadzenia żywopłoty , aleje i szpalery, zielone ekrany, soliter w trawniku , las przy domu
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, duże ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody leśne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Pochodzenie brak info
Tempo wzrostu normalne
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Pora kwitnienia wiosna
Zastosowanie do formowania, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, parki, rabaty
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Szczepienie szczepione
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko