Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wierzba iwa

Salix caprea
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
20,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Salix caprea

Gatunek bardzo rozpowszechniony w Europie rosnący w lasach, nieużytkach i terenach porolnych. Często tworzy wiele mieszańców o zmiennej budowie i odmiennym kształcie i wielkości liścia. Charakterystyczne są duże kwiaty (kotki) pojawiające się wczesną wiosną, dojrzałe o kolorze kremowo żółtym. Kwiaty wierzby iwy są bardzo miododajne i stanowią jedno z pierwszych źródeł pożywienia dla pszczół. Liście szerokoeliptyczne, pędy szare i czarne w starszym wieku, łamliwe i kruche. Rośnie na terenach poprzemysłowych i pioniersko w lasach na terenach nawet ubogich w składniki mineralne i wilgotność gleby. Tworzy nie wielkie drzewa z wielopienną koroną lub wysokie krzewy rośnie do ok 10m. Często zamiera dając nowe odrosty bujnie sie rozrastające i intensywnie wiosną kwitnące.

Zastosowanie: głównie pszczelarstwo, nasadzenia biocenotyczne oraz lasotwórcze pierwszego pokolenia, parki oraz tereny zieleni naturalistycznej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wierzba iwa
Twoja ocena