Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jabłoń 'Nicoline'

Malus 'Nicoline'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
30,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Malus 'Nicoline'

Jedna z piękniejszych odmian jabłoni rajskich. Cechuje się średnim, ale zadowalającym tempem wzrostu, może docelowo osiągnąć nawet 10 m wysokości, jednak średnia wysokość to z reguły 6 m. Odmiana ta posiada bardzo wiele niezwykle ozdobnych cech. Pierwszą z nich są z całą pewnością niezwykle barwne liście, mają one kształt owalny i są bardzo delikatnie ząbkowane na brzegach. Z wierzchu blaszka liściowa ma kolor zielono bordowy, natomiast od spodu jest zdecydowanie bardziej zaróżowiona. Daje to bardzo ciekawy optycznie efekt, szczególnie jeśli patrzy się na koronę od dołu.

Koleją bardzo atrakcyjną cechą odmiany ‘Nicoline’ są pojawiają się w maju kwiaty, są one duże, w przepięknym purpurowo czerwonym kolorze, co wygląda niezwykle biorąc pod uwagę, że roślina kwitnie nadzwyczaj obficie. Równie liczne jak kwiaty są pojawiające się już wczesną jesienią drobne, czerwone jabłuszka, która pozostają na drzewie nieraz nawet do zimy. Można je wykorzystać do urozmaicenia domowych przetworów. Odmiana ta polecana jest do sadzenia w niedużych i średnich ogrodach przydomowych, szczególnie jako soliter w bardziej wyeksponowanych miejscach, gdzie widoczne będą jej wszystkie walory. Jest to drzewko o niewielkich wymaganiach. Dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności. Lubi stanowiska słoneczne i ciepłe, a ponadto jest całkowicie mrozoodporna.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń 'Nicoline'
Twoja ocena