Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia (Prunus verecunda)

Prunus verecunda
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 30-50cm

Prunus verecunda Koehnesyn. Prunus serrulata var. verecunda


Ten niezwykle rzadko spotykany gatunek wiśni pochodzi z górskich terenów Japonii. Wiśnia ta charakteryzuje się pięknym kwitnieniem, które ma miejsce bardzo wczesną wiosną. Kwiaty, śnieżnobiałe o szerokich płatkach przypominają bardzo kwiaty uprawnych odmian czereśni. Mają jednak na szczycie charakterystyczne wycięcie, przez co kiedy patrzymy na większą ilość kwiatów na drzewie, to odnosimy wrażenie, że są one lekko postrzępione, pofalowane.

Drzewo buduje kulistą koronę, osadzoną na mocnym, choć niezbyt grubym pniu. W młodości gałęzie są zadarte ku górze i z sylwetki drzewo to przypomina bardzo wiśnię ptasią, występującą dziko w naszych lasach. Najlepiej rośnie na glebie żyznej i wilgotnej, ale nie bagnistej, czy takiej, gdzie tworzą się zastoiska wodne. Stanowisko zdecydowanie słoneczne – sprzyja to obfitemu kwitnieniu, co jest główną zaletą tej rośliny.

Przy dobrym doświetleniu również wydobędziemy z tego drzewa jego drugi pod względem ważności atut – przepiękne przebarwienie jesienne! Liście w tym okresie lekko tylko wybarwiają się na żółto i prędko zaczynają czerwienieć. Kolor stopniowo pogłębia się aż do momentu kiedy liście są ciemno purpurowe, w takim stanie pozostaną jeszcze przez jakiś czas na drzewie. W ogrodzie wiśnia ta będzie zdecydowanie perełką wśród innych drzew, okazem którego próżno szukać nawet w ogrodach botanicznych! Świetnie współgra optycznie z innymi wiśniami japońskimi, o innych kolorach kwiatów, nadaje się także do monogatunkowych lub mieszanych alejek czy skwerów miejskich.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia (Prunus verecunda)
Twoja ocena