Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia jedońska

Prunus yedoensis
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys.60-130cm

Prunus yedoensis (Matsum. )

Wiśnia ta powstała ze spontanicznego skrzyżowania wiśni Prunus speciosa oraz Prunus pendula forma ascendens. Bardzo ceniona roślina w kraju swojego pochodzenia, Japonii, ale co ciekawe gatunek ten jest jednym z najczęściej sadzonych w krajach Europy Zachodniej. Wiśnia ta nie jest dużym drzewem, zazwyczaj osiąga do 4-5 metrów wysokości, bardzo rzadko dorasta powyżej 10 metrów ale praktycznie tylko w miejscu swojego naturalnego występowania. Drzewo formuje szeroką, rozłożystą koronę o kulistym kształcie, podobną jak u nieciętych czereśni owocowych.

Wielką ozdobą tej rośliny są kwiaty, koloru śnieżnobiałego, osiągające do 3, 5 cm średnicy. W przeciwieństwie do wielu wiśni japońskich, kwiaty tego gatunku dość intensywnie pachną, w słoneczne, bezwietrzne dni roztaczają swój zapach w dużym promieniu od samego drzewa. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, najobficiej także w takich warunkach wiśnia będzie kwitła. Wymaga gleby żyznej, obfitującej w wilgoć. W ogrodzie pięknie komponuje się jako drzewo soliterowe – pojedynczy egzemplarz, posadzony w wyeksponowanym miejscu. W takim miejscu wytworzy ładną, regularną koronę, która w okresie kwitnienia przeistoczy się w piękny, biały, pachnący obłok! Gatunek ten posiada wiele odmian uprawnych, różniących się pokrojem oraz formą kwiatów, wszystkie te odmiany jednak łączy szereg cech – łatwość uprawy, wysoka mrozoodporność oraz niepowtarzalny wygląd. Dowodem na to może być wielka popularność kultywarów tej wiśni w krajach Zachodnich, zarówno jako rośliny ogrodowej, jak i używanej w zieleni miejskiej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia jedońska
Twoja ocena