Jesion wąskolistny 'Raywood'

Fraxinus angustifolia 'Raywood'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 40-120cm

Fraxinus angustifolia 'Raywood'

Pięknie przebarwiająca się odmiana jesionu wąskolistnego. Drzewo to do Europy trafiło w latach dwudziestych XX wieku z Australii, pierwotnie stosowane w sztuce ogrodniczej w Wielkiej Brytanii rozprzestrzeniło się z czasem na cały kontynent. Osiąga wymiary zbliżone do jesionu wyniosłego, różni się głównie bardziej zwartą, kulistą koroną, osadzoną z reguły na niższym pniu oraz dużo węższymi liśćmi. Dorasta maksymalnie do 12-15 metrów wysokości, w początkowym okresie rośnie szybko, po osiągnięciu 4-5 metrów dynamika wzrostu nieco maleje. Jesion ten najlepiej będzie rósł w glebie żyznej, przepuszczalnej oraz stale wilgotnej, o odczynie lekko zasadowym.

Wymaga stanowiska na pełnym słońcu, jest to związane głównie z jego cechą charakterystyczną – pięknym przebarwianiem się w okresie jesiennym. Liście tego drzewa przed opadnięciem na zimę przybierają kolor ciemno czerwony, przez różne odcienie purpury, do krwistego koloru czerwonego wina. Taką ferię barw otrzymamy jednak tylko jeśli posadzimy to drzewo w miejscu słonecznym, w półcieniu owszem, przebarwi się ale nie tak intensywnie i spektakularnie.

Świetnie nadaje się jako okaz soliterowy, rosnący w wyeksponowanym, dobrze widocznym miejscu ogrodu. Jeśli mamy do dyspozycji dużo miejsca możemy śmiało pokusić się o stworzenie małego zadrzewienia złożonego z tych drzew, jesiony stworzą wtedy ładną grupę a efekt jesiennego przebarwienia zostanie zwielokrotniony!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jesion wąskolistny 'Raywood'
Twoja ocena