Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Karagana karłowata

Caragana pygmaea
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: wys. 40-60 cm

Caragana pygmaea

Krzew dorastający do 1, 2 – 1, 5 metra wysokości i podobnej szerokości, dość gęsty, zwarty. Roślina bardzo odporna na mrozy, może być uprawiana nawet w strefie 3, więc bez obaw można sadzić ją na terenie całej Polski. Krzew ten posiada cienkie gałązki, które pokrywają opadające na zimę, bardzo drobne listki. Pędy lekko przewisają więc roślina może być z powodzeniem stosowana jako krzew okrywowy, opłażający.

Kwitnie w maju, kwiaty koloru żółtego bardzo gęsto zwisają pod gałązkami – cała roślina wygląda wtedy bardzo ciekawie. Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych i żyznych choć bez problemu poradzi sobie na najgorszych nawet glebach, piaszczystych, okresowo suchych, czyli takich na jakich naturalnie występuje. Wymaga stanowiska słonecznego, bardzo słabo toleruje zacienienie, nawet niewielkie. Podczas sezonu nie wymaga żadnych zabiegów, choć w razie potrzeby można krzew formować i lekko przycinać jeśli jego forma w danym miejscu nie do końca nam odpowiada. W ogrodzie może rosnąć zarówno pojedynczo jak i w grupach, nadaje się idealnie do niższych pięter klombów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Karagana karłowata
Twoja ocena