Jaśminowiec 'Girandole'

Philadelphus 'Girandole'
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2; C1,5

Model: Wys. 40-60 cm

Philadelphus 'Girandole'

Pełne, śnieżnobiałe kwiaty tego jaśminowca czynią go wyjątkowym pośród innych odmian. Roślina ta wykształca postać gęstego krzewu, osiąga zazwyczaj nieco ponad 1, 5 metra wysokości i podobną szerokość. Pędy sztywne, wzniesione, starsze przewieszają się lekko - co powoduje że zadomowione już egzemplarze mają właściwie owalny, kopulasty kształt.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych, dostatecznie wilgotnych o pH obojętnym lub lekko zasadowym. Oczywiście główną cechą, dla której sadzimy tę odmianę są kwiaty, pełne, koloru białego – aby więc móc cieszyć się nimi w pełni musimy zapewnić naszemu jaśminowcowi odpowiednie stanowisko. Podobnie jak inne krzewy kwitnące, roślina ta do obfitego kwitnienia potrzebuje miejsca nasłonecznionego, ewentualnie lekko zacienionego. W pełnym cieniu również zakwitnie, ale dużo słabiej niż na miejscu słonecznym, optymalnie doświetlonym. Kwiaty rozwijają się w drugiej połowie czerwca i utrzymują się bardzo długo, w momencie gdy jedne przekwitają inne rozwijają się dopiero.

Kwiaty są pełne, białe o średnicy około 3, 5 cm, wydają przyjemny zapach, nie jest to jednak odmiana tak wonna jak inne jaśminowce. W ogrodzie dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom tej rośliny może rosnąć w miejscach o ograniczonej przestrzeni, nadaje się dobrze do obsadzania obrzeży zadrzewień lub grup roślin wyższych. Sprawdza się również jako element kompozycji, w skład której wchodzić mogą inne kwitnące krzewy, także inne odmiany jaśminowców. Dzięki dużej odporności na zanieczyszczenia jest polecany do sadzenia w miastach oraz w ogrodach sąsiadujących bezpośrednio z ruchliwymi drogami.

Aby osiągnąć efekt pięknie kwitnących krzewów można sadzić tę odmianę w grupach po kilka sztuk, krzewom takie bliskie towarzystwo w najmniejszym stopniu nie przeszkadza a my będziemy mogli cieszyć się dużymi ilościami kwiatów oraz bujnymi krzewami o 2-3 sezony wcześniej niż gdybyśmy posadzili jeden lub dwa egzemplarze.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jaśminowiec 'Girandole'
Twoja ocena