Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia pospolita 'Rhexii'

Prunus cerasus 'Rhexii'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C5, C2

Model: Wys.Forma Pienna 150-170cm lub Wys.25-40cm

Prunus cerasus 'Rhexii'

Ta wiśnia posiada jedne z najpiękniejszych, pełnych kwiatów wśród wiśni ozdobnych! Rośnie jako drzewko, osiągając przeciętnie do 3 – 4 metrów wysokości i 2 – 3 metrów szerokości. W młodości rośnie dynamicznie, osiągając duże przyrosty, po kilku sezonach mocno zwalnia i zagęszcza się w koronie. Młode drzewka posiadają wyraźny kolumnowy pokrój, u starszych ten kształt się nieco zaciera i staje się lekko jajowaty. Kwitnie wiosną, kwiaty mają kolor śnieżnobiały, są złożone, niezwykle pełne i piękne. Wiśnia ta nie zawiązuje owoców. Najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych, najlepiej wtedy też kwitnie. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej a jednocześnie wilgotnej, choć starsze osobniki wytrzymują krótkie okresy suszy bez większych uszczerbków.

Nadaje się do sadzenia w ogrodach, w mniejszych jako soliter lub wyeksponowany element klombu, który każdego zachwyci swoimi kwiatami. W dużych ogrodach można pokusić się o tworzenie skupisk różnych wiśni japońskich, różniących się kolorem kwiatów – aranżacje te są tak piękne, że warto poświęcić nawet trochę więcej czasu aby dobrać odpowiednie odmiany. Roślina ta jest mrozoodporna, nadaje się do sadzenia praktycznie na terenie całej Polski bez obaw o wymarznięcie. W trakcie sezonu nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia pospolita 'Rhexii'
Twoja ocena