Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia piłkowana 'Ariake'

Prunus serrulata 'Ariake'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C5

Model: Wys.90-180cm

Prunus serrulata 'Ariake'

Odmiana niesłychanie rzadka, znana prawdopodobnie już około roku 1681(!) Nazwa odmiany ‘Ariake’ pochodzi z dawnego języka japońskiego i oznacza 'świt', 'brzask', czym nawiązuje do koloru słońca w momencie wschodzenia zza nieboskłonu. Kwiaty bardzo podobne do kwiatów jabłoni ‘Reneta’, równie duże (dochodzące do 5, 5 cm średnicy!), białe, z delikatnym różowym nalotem, część kwiatów może być pełna. Drzewo kwitnie bardzo obficie, zazwyczaj w okolicy końca kwietnia do maja, kwiaty są wonne, wydzielają przyjemny zapach, dający się wyczuć nawet z dużej odległości.

Drzewo dorasta do 7 metrów wysokości, tworzy rozłożystą koronę, wspartą na mocnych konarach. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych i dobrze zdrenowanych ale jednocześnie stale lekko wilgotnych. Można ją sadzić w grupach, ale także jako pojedynczo stojące egzemplarze, czy nawet solitery. Warto wybrać dla tej odmiany miejsce osłonięte od wiatru, wtedy w słoneczne dni, podczas kwitnienia roztoczy swój piękny zapach nawet w dużej odległości od samego drzewa.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia piłkowana 'Ariake'
Twoja ocena