Kasztanowiec czerwony 'Briotti'

Aesculus x carnea 'Briotti'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3

Model: Wys. 20-70 cm

Aesculus x carnea 'Briotti'

Opis: Piękne drzewo dorastające do 20 m wysokości. Ma kulistą koronę mniejszą niż inne kasztanowce. Szarą, płytko spękaną korę. Liście są dłoniastozłożone, z 5 listków krótkoogonkowych. Pojedynczy listek osiąga 8 – 15 cm i jest eliptyczny. Są ciemnozielone i błyszczące z wierzchu, pomarszczone o ząbkowanym brzegu. Kwiaty mają wspaniałą krwistoczerwoną barwę. Są skupione w kwiatostanach o długości 20 cm. Owoce (kasztany) są brązowawe, o średnicy 3 – 4 cm, z drobnymi kolcami. Najpiękniejsza odmiana kasztanowca czerwonego. Została wyhodowana we Francji w 1858r. w Trianon.

Uprawa i zastosowanie: Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienia. Nie jest wybredny co do gleby, ale preferuje próchniczne, piaszczysto-gliniaste, lekko wilgotne. Nie jest zbyt wytrzymały na silne mrozy. Polecany jest do dużych ogrodów, parków i obsadzania ulic. Wytwarza bardzo mało kasztanów i jest najbardziej odporny ze wszystkich kasztanowców na szrotówka kasztanowiaczka.

Ciekawostki: Interesującym szkodnikiem kasztanowców jest szrotówek kasztanowiaczek. Rozprzestrzenia się on za pomocą transportu samochodowego, dlatego poraża głównie drzewa w miastach, a rzadko kiedy na małych wioskach. Szrotówka można zwalczać przez niszczenie form młodocianych. Polega to na tym by zebrać i spalić wszystkie liście kasztanowca jesienią.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kasztanowiec czerwony 'Briotti'
Twoja ocena