Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia piłkowana 'Shimidsu Sakura'

Prunus serrulata Shimidsu Sakura
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. Forma Pienna 50-180 cm lub wys. 10 - 60 cm

Prunus serrulata 'Shimidsu Sakura'

Ta piękna odmiana wiśni piłkowanej ma bardzo długą historię uprawy, została wprowadzona do handlu około roku 1900! Największą zaletą tej wiśni są kwiaty – zamknięte w różowych pąkach, po otwarciu ukazują pełne, śnieżnobiałe wnętrze! Całość sprawia wrażenie jakby kwiaty były białe z delikatną, różową poświatą. Drzewo osiąga niewielkie rozmiary, maksymalnie dorasta do 4-5 metrów wysokości i trochę mniejsze szerokości korony. W młodości korona może przybierać pokrój nieco spłaszczony, parasolowaty, z czasem jednak nabiera kształtu kulistego.

Rośnie dobrze na glebach żyznych, wilgotnych, jednocześnie dobrze zdrenowanych. W ogrodzie nadaje się do nasadzeń grupowych, składających się z kilku wiśni japońskich na przykład różniących się kolorem kwiatów czy barwą przebarwienia jesiennego. Ze względu na stosunkowo powolny wzrost nadaje się do sadzenia w małych ogrodach czy w przedogródku przed domem. W okresie kwitnienia wyjątkowo przyciąga wzrok, jej pełne kwiaty koloru śnieżnobiałego zebrane w duże pęczki stanowią o jej nietuzinkowym wyglądzie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia piłkowana 'Shimidsu Sakura'
Twoja ocena