Czeremcha amerykańska

Prunus serotina
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
9,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Prunus serotina

Drzewo posiada owalną koronę, dorasta w Polsce zwykle do około 10 m wysokości, dość szybko rosnące. Często uprawiana w lasach, gdzie łatwo się rozsiewa. Liście jajowate skórzaste, czasem o lekko pofalowanym brzegu, połyskujące i ciemnozielone na górnej stronie, jaśniejsze zaś pod spodem, mają do 12 cm długości i około 5 cm szerokości, jesienią na krótko przed opadnięciem przebarwiają się najczęściej w odcieniach barwy żółtej, czasem czerwonej. Kwiaty białe, w sterczących gronach długości do 14 cm. Kora gałęzi cienka, gładka, po zranieniu wydziela zapach gorzkich migdałów, w starszym wieku spękana. Po przekwitnięciu tworzy czerwone owoce, które pod koniec sierpnia po dojrzeniu stają się czarne, są one kuliste i błyszczące, o średnicy do 1 cm, zebrane w zwisające grona, jadalne, choć nieznacznie gorzkawe. Często owocuje tak obficie, że pędy aż uginają się pod ich ciężarem.
Drzewo to nie lubi gleb zbyt wilgotnych, poza tym bez specjalnych wymagań glebowych, rośnie nawet na ubogich, piaszczystych glebach. Może być sadzona zarówno w miejscach nasłonecznionych jak i cienistych. W pełni mrozoodporna. Jest także bardzo wytrzymała na suszę.
Zastosowanie: Nadaje się do sadzenia w parkach i dużych ogrodach. Odznacza się zdrowym i ładnym ulistnieniem, dekoracyjne są również owoce, które dodatkowo stanowią pożywienie dla ptaków.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Czeremcha amerykańska
Twoja ocena