Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Korkowiec japoński

Phellodendron japonicum
brak

Phellodendron japonicum

22,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 110 - 150 cm

Phellodendron japonicum Maxim
Pochodzące z Azji Wschodniej drzewo dorastające do 10 m wysokości, o luźnym pokroju. Liście duże (do 30 cm), pierzasto złożone z 9-13 listków. Liście po zmiażdżeniu lub roztarciu w palcach wydzielają cytrusowy aromat, chociaż niektórym ten zapach kojarzy się raczej ze skunksem lub terpentyną. Jesienią liście przebarwiają się na żółto. Kwitnie początkiem lata, kwiaty są drobne, żółtozielone, zebrane w stojące wiechy. Jesienią w ich miejsce pojawiają się czarne, niewielkie (dorasta do 1 cm) owoce, które pozostają na drzewie jeszcze w zimie. Gatunek jest dwupienny, tzn. poszczególne osobniki wytwarzają albo tylko męskie, albo tylko żeńskie kwiaty. Owoce, oczywiście, rozwijają się tylko na egzemplarzach żeńskich. Kora korkowca japońskiego jest brązowa, lekko popękana, o teksturze podobnej do korka. Korkowiec nie jest jednak źródłem korka, który pozyskuje się z dębu korkowego Querkus suber.
Roślina jest w stanie rosnąć w prawie każdych warunkach, bardzo łatwo przystosowuje się do środowiska, chociaż najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, na glebie żyznej, także wapiennej. Wytwarza i rozsiewa dużo nasion. W USA, gdzie został sprowadzony w połowie XIX w, uważana za gatunek inwazyjny. Niewymagające drzewo parkowe, rzadko spotykane, atrakcyjne przede wszystkim jesienią, w momencie zmiany koloru liści. Sprawdzi się nawet w miejscach trudnych, niekorzystnych dla większości roślin.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Korkowiec japoński
Twoja ocena