Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Korkowiec japoński

Phellodendron japonicum
22,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 110 - 150 cm

Phellodendron japonicum Maxim
Pochodzące z Azji Wschodniej drzewo dorastające do 10 m wysokości, o luźnym pokroju. Liście duże (do 30 cm), pierzasto złożone z 9-13 listków. Liście po zmiażdżeniu lub roztarciu w palcach wydzielają cytrusowy aromat, chociaż niektórym ten zapach kojarzy się raczej ze skunksem lub terpentyną. Jesienią liście przebarwiają się na żółto. Kwitnie początkiem lata, kwiaty są drobne, żółtozielone, zebrane w stojące wiechy. Jesienią w ich miejsce pojawiają się czarne, niewielkie (dorasta do 1 cm) owoce, które pozostają na drzewie jeszcze w zimie. Gatunek jest dwupienny, tzn. poszczególne osobniki wytwarzają albo tylko męskie, albo tylko żeńskie kwiaty. Owoce, oczywiście, rozwijają się tylko na egzemplarzach żeńskich. Kora korkowca japońskiego jest brązowa, lekko popękana, o teksturze podobnej do korka. Korkowiec nie jest jednak źródłem korka, który pozyskuje się z dębu korkowego Querkus suber.
Roślina jest w stanie rosnąć w prawie każdych warunkach, bardzo łatwo przystosowuje się do środowiska, chociaż najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, na glebie żyznej, także wapiennej. Wytwarza i rozsiewa dużo nasion. W USA, gdzie został sprowadzony w połowie XIX w, uważana za gatunek inwazyjny. Niewymagające drzewo parkowe, rzadko spotykane, atrakcyjne przede wszystkim jesienią, w momencie zmiany koloru liści. Sprawdzi się nawet w miejscach trudnych, niekorzystnych dla większości roślin.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000