Głóg mordeński 'Toba'

Crataegus mordenensis 'Toba'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-60 cm

Crataegus mordenensis (x) 'Toba'


Bardzo odporna odmiana głogu, wyróżnia się tolerancją na ekstremalnie niskie temperatury. Posiada także bardzo wiele cech ozdobnych. Drzewko to osiąga do 3-4 metrów wysokości i wykształca koronę w kształcie litery V, osadzoną na krótkim pniu. Z wiekiem pień jakby skręca się na kształt śruby dzięki czemu na jego powierzchni powstają bardzo ciekawe i nietypowe wyżłobienia na korze.

Głóg ten kwitnie wiosną, kwiaty zebrane w sporej wielkości kwiatostany są z początku białe, z czasem stają się intensywnie różowe. Jesienią w miejsce kwiatów pojawiają się duże, czerwone owoce, które są jadalne i nadają się na przetwory. Drzewo posiada także spore kolce co z jednej strony stanowi ciekawą cechę, z drugiej strony trzeba jednak na to zwrócić uwagę gdy w pobliżu tego drzewa bawią się małe dzieci.

Odmiana ta nadaje się świetnie jako pojedynczo rosnący okaz, nie wymaga wtedy zanadto przycinania, formuje ładną koronkę na pniu i jest z pewnością rośliną ‘bezproblemową’ – nie straszne jej słabe gleby czy brak wody, nawet na dłuższą metę. Można sadzić ją także w postaci żywopłotu, zagęszczona będzie stanowić nieprzeniknioną kurtynę dla wiatru, osłoni od ulicy itp.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg mordeński 'Toba'
Twoja ocena