Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Głóg dwuszyjkowy 'Crimson Cloud'

Crataegus laevigata 'Crimson Cloud'
37,00 zł
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2022

Wysokość sadzonki: 30 - 50 cm

Crataegus laevigata 'Crimson Cloud'

Głóg odmiany ‘Crimson Cloud’ to drzewo o niewielkich docelowych rozmiarach, dorasta do około 4 – 5 metrów wysokości oraz nieco mniej szerokości. Jest to ogólnie odmiana bardzo podobna do ‘Paul’s Scarlet’, posiada jednak pewne atuty, dzięki którym wygrywa w konkurencji ze starszą odmianą. Rośnie dynamicznie w młodości, bardzo łatwo daje się formować i prowadzić, dzięki czemu jest świetnym drzewem miejskim, alejowym. W szkółkach można zdobyć rośliny szczepione nisko przy ziemi oraz te, szczepione wysoko w koronie – wszystko zależy od docelowej formy jaką chcemy uzyskać. Drzewka szczepione nisko mogą rozgałęziać się i tworzyć malownicze sylwetki, nie ma jednak większych problemów z wyprowadzeniem ich w ładne drzewka o jednym, prostym pniu, tak jak jest to u roślin szczepionych od razu na pewnej wysokości.

Największą ozdobą tej odmiany są kwiaty – ciemnoróżowe, czasem nawet czerwonawe z białym środkiem, pojawiają się masowo wręcz oblepiając koronę w okresie wiosennym. Odmiana ta jest odporna na choroby oraz szkodniki, przez co wypiera w niektórych regionach, głównie w USA odmianę ‘Paul’s Scarlet’. Drzewo daje się ładnie przycinać, na co reaguje zagęszczeniem pędów. Można w ten sposób uzyskiwać korony kuliste, bardzo gęste, osadzone na prostym pniu, można także pokusić się o budowę czerwono kwitnącego żywopłotu, który swoimi silnymi pędami będzie stanowić również trwałe odgraniczenie posesji. W ogrodach najczęściej sadzony jako soliter, rzadziej w klombach z innymi roślinami – do dobrego kwitnienia wymaga bowiem miejsc silnie nasłonecznionych. W zieleni miejskiej głóg ten porasta przestrzenie małych skwerów oraz pasy zieleni wzdłuż ulic, nawet tych najbardziej ruchliwych. W pełni mrozoodporny, nie wymaga okrywania nawet w pierwszych latach po posadzeniu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg dwuszyjkowy 'Crimson Cloud'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Crimson Cloud'
Nazwa łacińska Crataegus laevigata
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.50 kg
Pokrój nieregularny
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody leśne
Zastosowanie nasadzenia naturalistycze
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia las przy domu
Wysokość docelowa od 3 m do 5 m
Rodzaj kwiatów pojedyncze
Barwa kwiatów białe, czerwone
Pora kwitnienia późna wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe miododajne, gleby suche zakrzewienie
Walory ozdobne ozdobne kwiaty
Wysokość sadzonki 30 - 50 cm

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko