Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pięknotka rozwidlona 'Issai'

Callicarpa dichotoma 'Issai'
brak

Callicarpa dichotoma 'Issai'

19,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 30-40cm

Callicarpa dichotoma 'Issai'
Bardzo rzadko spotykana, interesująca i przepiękna roślina, dekoracyjna przede wszystkim z owoców. Dorasta do 1, 5 wysokości. Początkowo wzniesione, fioletowe młode pędy z wiekiem brązowieją i przewieszają się. Liście wydłużone, ostro zakończone. Końcem lata, w sierpniu, na pędach pojawiają się różowe, drobne, ładne, ale raczej niepozorne kwiaty, z których jesienią (wrzesień - październik) rozwijają się owoce o niespotykanym, intensywnie fioletowym kolorze, okrągłe, niewielkie, ale zebrane w pokaźne owocostany po 10-20 sztuk. Owoce pojawiają się bardzo licznie i są rozmieszczone równomiernie wzdłuż pędów, jeszcze bardziej wyeksponowane już po opadnięciu liści. Obsypany owocami krzew oglądany z pewnej odległości przypomina wówczas nieregularną, jaskrawofioletową kopułkę. Okresem największej dekoracyjności krzewu jest więc późna jesień i początek zimy, aż do mrozów.
Pięknotka powinna być sadzona w grupach, ponieważ po zapyleniu krzyżowym owocuje znacznie lepiej. Najlepiej rośnie na glebie zasobnej, przepuszczalnej, lekko kwaśnej, na stanowisku słonecznych. Niestety, pięknotka rozwidlona 'Issai' nie jest odporna na niskie temperatury. W Polsce może rosnąć tylko w najcieplejszych rejonach kraju, ale nawet tam w mroźniejsze zimy może przemarzać do granicy śniegu. Po przemarznięciu dość łatwo się regeneruje, ale w następującym po przemarznięciu roku kwitnie i owocuje słabo lub w ogóle. Można nieco poprawić jej zimotrwałość przez sadzenie w miejscach osłoniętych, zacisznych, a także przez unikanie wszelkiego nawożenia, a nawet podlewania w drugiej połowie lata, co pozwoli na lepsze zdrewnienie młodych pędów. Polecana przede wszystkim dla kolekcjonerów, jako niezwykle ciekawa i budząca zainteresowanie nowinka.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pięknotka rozwidlona 'Issai'
Twoja ocena