Kalina bodnantska 'Dawn'

Viburnum bodnantense 'Dawn'
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5, C2

Model: Wys. 50-120cm

Viburnum bodnantense 'Dawn'

Odmiana niesamowita ze względu na czas kwitnienia! Pąki kwiatowe tej kaliny rozwijają się już pod koniec października lub w listopadzie, jeśli jesień jest ciepła to roślina rozwija kwiaty! W krajach o klimacie nieco cieplejszym od Polskiego (Holandia, Anglia) kaliny te kwitną od października do marca – kwietnia, czyli przez praktycznie całą zimę! W Polsce jednak ze względu na bardzo niskie temperatury często jest to niemożliwe, i kalina ta jesienią wydaje część kwiatów przy sprzyjających warunkach pogodowych, następnie w zimie nie kwitnie a kolejne kwiaty pojawiają się dopiero w okolicy kwietnia.

W najcieplejszych regionach kraju przy dodatkowo sprzyjającej aurze oraz stanowisku osłoniętym i zacisznym można jednak liczyć, że ta kalina będzie kwitła także w trakcie miesięcy zimowych. Dorasta do 2 – 2, 5 metra wysokości i podobnej lub trochę mniejszej szerokości. Prócz kwitnienia o nietypowej porze, cechą dla której warto posadzić tę odmianę w ogrodzie są intensywnie przebarwiające się liście w okresie jesiennym. Przybierają one barwy od krwistej czerwieni do ciemnej, głębokiej purpury i pozostają w takim stanie na długo przed zgubieniem liści na zimę! Najlepiej kalina ta czuje się na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, ale spokojnie poradzi sobie także na glebie średnio żyznej.

Stanowisko powinno być słoneczne lub lekko zacienione, najlepiej osłonięte od wiatrów. Warto zadbać aby roślina była posadzona w miejscu widocznym ze względu na naprawdę wyróżniającą się prezencję podczas jesiennego przebarwienia.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kalina bodnantska 'Dawn'
Twoja ocena